niedziela, 16 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE. Pułapka „szklanej pułapki"

W KURIERZE. Pułapka „szklanej pułapki"

W KURIERZE. Pułapka „szklanej pułapki"
Data publikacji: 2016-06-14 10:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:06
Wywietleń: 664 139096

To miał być ważny ośrodek życia towarzyskiego i kulturalnego. Miejsce „wernisaży, wystaw artystów lokalnych, krajowych i zagranicznych, a także spotkań autorskich z twórcami kultury i wydarzeń promujących miasto". Dziś nawet kawy w nim wypić nie da się. Bo znów jest na głucho zamknięty.

Pawilon ze szkła i stali to charakterystyczny element przebudowanej za blisko 8 mln złotych dawnej alei kwiatowej. Miała być zrealizowana w 8 miesięcy, a została - po ponad 16. (sierpień 2012 r.). Sam pawilon kosztował niemal 3 mln zł. Zyskał miano „szklanej pułapki", gdy zamiast przynosić miastu dochód przez kolejny niemal rok stał pusty, generując wyłącznie koszty. Związane m.in. z zalewaniem gorącą wodą przez nieszczelność kaloryferów, monitoringiem i ochroną.

Gdy miasto w końcu, czyli we wrześniu 2013 r., wydzierżawiło pawilon spółce MAS, na jaw wyszły kolejne problemy techniczne: pękające szyby, wadliwa klimatyzacja itd.

Po spółce MAS, czyli Szczecin Meeting Point i Columbus Coffee, w „szklanej pułapce" na deptaku pl. Żołnierza Polskiego ruszyło Cafe Mondo. Mimo wielkich planów kulturalnych na przyszłość i serwowania sweet love machiatto przetrwała niespełna rok. Od ubiegłego tygodnia (także w Dni Morza) pawilon w dawnej alei kwiatowej jest zamknięty. Na drzwiach widać tylko kartki z odręcznym: „Nieczynne. Przepraszamy".

Arleta NALEWAJKO

Więcej we wtorkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 14 czerwca 2016 r.

Fot. Robert STACHNIK

W KURIERZE. Pułapka „szklanej pułapki" W KURIERZE. Pułapka „szklanej pułapki" W KURIERZE. Pułapka „szklanej pułapki" W KURIERZE. Pułapka „szklanej pułapki"

Komentarze

obserwator
Ktoś jednak wydał pozwolenie na budowę tego koszmarka (szklarni?) w centrum miasta? Pieniądze też z nieba nie spadły! Ktoś wykonywał, odbierał, podpisał!? Forsa w błoto, a winnych jak zwykle nie ma. Powzruszają ramionami i cisza. Gdyby to było robione prywatnie dla prywaciarza to sprawa dawno byłaby w sądzie. A tak, ręka rękę myje. Przeżarci korupcją!
2016-06-15 14:10:06
steve
Tak właśnie działa w Szczecinie pisowsko-krzystkowska koalicja
2016-06-15 14:08:01
Jarun
...tak samo jak eklektyzm ;-) (hangarowego blaszaka) co to zachwyca lemingi.
2016-06-15 13:27:54
@ Jarun
Jak tam secesja...
2016-06-15 11:43:35
Jarun
W wydawaniu publicznych pieniędzy urząd miejski zachowuje się jak szejk. Ma kaprys więc wydaje miliony...nie stać? Krzystek z wiecznie roześmianą gębą "przyklepuje" każdy bubel. Oczywiście sprawy z korupcją z urzędnikami w tle, dziwnie wloką się. Nie ma też żadnej sprawy o niegospodarność czyli wyrzucenie w błoto kilkunastu milionów. Organy ścigania są ślepe i głuche. Co innego jak chory (schizofrenik) zje batonik - do pudła z nim.
2016-06-15 09:39:51
Paweł
@do Jana - jako, na szczęście, były już szczecinianin, stwierdzam, ze nic dobrego nie potraficie zrobić. Ta garstka kompetentnych, uczciwych, rzetelnych uciekła lub jest stłamszona, a miasto opanowało grubiaństwo, buta, tępactwo umysłowe, złodziejstwo, oszustwo, korupcja i mentalno-moralna prostytucja na każdym szczeblu, od sprzedawczyni w markecie po prezia tego, pożal się Boże, grodu.
2016-06-15 08:37:23
Jan do Jana
Podasz przykład?
2016-06-15 07:26:41
Marian
Wiekszosc jest niezadowolona z rzadow i decyzji ale nik nie kwapi sie lub poprostu jest blokowany z inicjatywa odwolania rzadzacych i rozliczenia ludzi ktorzy zdewastowali Szczecin. Jak bylem dzieckiem to parki byly piekne i zadbane, trawa scieta, duzo drzew i zieleni w centrum. A teraz drzewa sa wycinane (bo podobno chore) i w ich miejsce nic nie posadzone, parki zapuszczone, a pieniadze marnowane! Mamy tylko 2 dojazdy do centrum i gigantyczne korki w godz szczytu a jak jeszcze trafi sie kolizja..... Ulice sa poprzerabiane przez osoby nie majace nic wspolnego ze Szczecinem, nie znajacych oczekiwan i realiow Szczecina. Szczecin zamias sie rozwijac jak trojmiasto popada w ruine, i czy to jest celowe? Najpierw Jurczyk nic nie robil, nie rozwijal Szczecina a Krzystek moze ma checi ale doradcow to powinien wymienic wszystkich lub poprostu przejsc a potem przejechac sie po miescie!!!!!!
2016-06-15 05:34:56
Aleja kwiatowa
Ten szklany szalet nalezy przenieść przed magistrat albo ENEA gdzie ukrył się pierdziołka. Aleja kwiatów niech zostanie aleją kwiatów. Było pieknie, wesoło. Zniszczyli to w gangsterskim stylu.
2016-06-15 02:15:40
do Jana
A ty z jakiej metropolii pochodzisz? Szczecin pisze się z dużej litery, a poza tym jaki jest sens wchodzenia na stronę gazety nie ze swojego miasta tylko po to aby obrażać szczecinian? Uprzejmie informuję cię, że potrafimy zrobić dużo dobrego w Szczecinie, nieuprzejmy gościu.
2016-06-15 00:10:44
szakal
przenieść na cmentarz Bronowicka i prezydent będzie miał gotowe mauzoleum dla siebie.
2016-06-14 17:27:26
A brat prezydenta...
może urzadziłby tam kapliczkę (przy wsparciu arcyDieńgi)... Tak mało jest w Sz-nie obiektów sakralnych...Możnaby ją postawić na Jasnych Błoniach a pomnik jp2 stanowiłby ołtarz główny...Prezydent i magistraccy mieliby blisko ndo spowiedzi...
2016-06-14 17:04:45
Gargamel
Zburzyć to, przyznać się do błędu, przeprosić i zastanowić się nad rewitalizacją tego koszmarka. Pawilony, kwiaty, może jakiś pub. Niech to miejsce tętni życiem, a nie będzie smutną pamiątką po rządach p. Krzystka i wizji architekta który chyba zjadł za duzo grzybków.
2016-06-14 14:53:46
Nieudacznicy
Jedyna rada odwołać "prezydenta miasta" po uprzednim referendum.To co dzieje się w Szczecinie jest zwykłym skandalem o podłożu kryminalnym!!
2016-06-14 13:58:36
piki
Golema znowu wszystkich zrobił w bambuko...
2016-06-14 13:46:51
do Ch.Eng
Podaj linka
2016-06-14 13:45:39
Punkt
Może gdyby nadal był tam były wiceprezydent Szczecina, to byłoby inaczej ;/
2016-06-14 13:35:53
Ch. Eng.
Nie narzekajcie, Szczecin może być dumny choćby z tego jak się wypowiedział nijaki "schabilitowany" dr Krysztofiak z Uniwersytetu Szczecińskiego na temat szkodliwości sukcesu /ewentualnego/ naszej reprezentacji na ME we Francji. Polecam na WP. Czemu nasi tego nie publikują. Wstdza sie?
2016-06-14 13:20:31
Jan
To samo będzie ze stoczną - wy tam w tym ... szczecinie po prostu nic nie potraficie zrobić.
2016-06-14 12:28:28
Mieszkanka
Niepotrzebnie zepsuli piękną aleję.Niech w końcu powrócą tam kwiaty.Większość mieszkańców domaga się kwiatów na dawnej Alei Kwiatowej.
2016-06-14 12:07:59
" dax " 100% racji.
.
2016-06-14 11:25:11
dax
Golema pod pachą z Krzystkiem śmieją się do rozpuku
2016-06-14 11:19:17
Eureka!!! Szklana Pułapka...
Zapakować w nią Frygę i całe "dzieło" postawić na Pl.Dzierzyńskiego przed magistratem!
2016-06-14 11:14:48
Mieszkaniec
Kolejne straszydło po tfuuu "rzeźbie" Frydze. Mówię Wam, najlepiej być radnym, politykiem itp. Oni za nic nie odpowiadają. Biorą kasę i nic więcej. Zero odpowiedzialności. To są "złodzieje w majestacie prawa".
2016-06-14 11:10:12
Zibi
i wyszło szydło z wora amatorzy zawsze zatrudniają amatorów dyletantów.Ku*** złodziej i glina to obraz Szczecina mawiał mistrz Gałczynski
2016-06-14 11:07:30
Rozwalić tego POtwora.
Szalety publiczne są estetyczniejsze. Do paki tych co do takich przekrętów dopuścili !!
2016-06-14 11:02:39
alek
Była piekna aleja kwiatowa- radosna, kolorowa i pełna zycia... :(