Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Akt oskarżenia ws. podpalenia promenady w Trzebieży

Data publikacji: 16 grudnia 2019 r. 20:12
Ostatnia aktualizacja: 17 grudnia 2019 r. 14:15
Akt oskarżenia ws. podpalenia promenady w Trzebieży
 

Akt oskarżenia przeciwko dwóm sprawcom podpalenia promenady w Trzebieży skierowała do sądu prokuratura – poinformowała w poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Mężczyznom grozi 10 lat więzienia.

- Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód (...) skierowała akt oskarżenia przeciwko dwóm sprawcom podpalenia w dniu 24 listopada 2018 r. promenady w Trzebieży, w wyniku czego uległa ona spaleniu wraz ze znajdującymi się na niej elementami infrastruktury: stołami, lampami, leżakami, powodując szkodę w mieniu znacznej wartości – podała w poniedziałek szczecińska prokuratura okręgowa. Straty oszacowano na nie mniej niż 3,6 mln zł.

Pożar pomostu w Trzebieży nad Zalewem Szczecińskim wybuchł w nocy 24 listopada ub.r. Spłonęła promenada z tworzywa sztucznego o długości kilkuset metrów. Ogień gasiło siedem zastępów straży pożarnej.

Kilka godzin później policja zatrzymała w tej sprawie 19- i 22-latka, mieszkańców powiatu polickiego. Funkcjonariuszom pomogło nagranie z monitoringu, na którym widać, że jeden z mężczyzn trzyma kanister. Obaj usłyszeli zarzuty "sprowadzenia zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach, mającego postać pożaru", w wyniku którego "doszło do zniszczenia mienia wielkiej wartości".

Przez blisko rok mężczyźni byli tymczasowo aresztowani. Sąd we wrześniu br. nie uwzględnił wniosku prokuratora o przedłużenie aresztu – mężczyźni będą odpowiadali z wolnej stopy. Grozi im 10 lat więzienia.

Jak poinformowała prokuratura, akt oskarżenia obejmuje też zarzut "nieodpłatnego udzielenia" amfetaminy zagrożonego 3 latami więzienia.

Pomost wraz z całą infrastrukturą został oddany do użytku w 2014 r. Inwestycja kosztowała 9 mln zł. Według informacji przekazanych PAP przez sołtys Trzebieży Małgorzatę Siemianowską, nie ma teraz pieniędzy na odbudowę promenady.

(pap)

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ruffio
2019-12-17 14:14:29
Niech odpracują, a właściwie naprawą wyrządzoną szkodę. I tego wyroku oczekuję. Przy okazji jakieś zawiasy nie zaszkodzą
Pawel
2019-12-16 21:35:59
13 miesięcy na akt oskarżenia?!!!!?!!!! To chyba nie wymaga komentarza...
gosc
2019-12-16 20:39:47
maja zaplacic i a nie jakies wiezienie co tej pieknej okolicy bo tym ze oni beda miec wakacje na koszt podatnikow, 3,6 mln do opłaty ,do konca zycia na to maja pracowac ZA DARMO aby oddac dlug i splacic to co zniszczyli !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA