niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Jiu Jitsu. Held przyjedzie do Świnoujścia!

Jiu Jitsu. Held przyjedzie do Świnoujścia!

Jiu Jitsu. Held przyjedzie do Świnoujścia!
Data publikacji: 2015-12-09 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 1406 47155

Marcin Held, jeden z najlepszych zawodników MMA w naszym kraju weźmie udział w sobotnim Ragnaroku. Fighter znalazł się w niezwykle silnej dywizji, w której jego przeciwnikami będą m.in. Marcin Bandel, czy Karol Dzieniszewski. - Tak mocno obsadzonej kategorii na Ragnaroku jeszcze nie było - mówi Łukasz Winiarski, prezes Berserkers Team Świnoujście, organizator turnieju.

Nazwisko fightera znajdujemy w mocno obsadzonej dywizji - 84 kg NO GI. Mieliśmy okazję porozmawiać z M. Heldem niedawno na Mistrzostwach Polski w brazylijskim jiu jitsu w Poznaniu. O świnoujskim turnieju wypowiadał się w pozytywnym tonie. - Już wcześniej walczyłem na Ragnaroku w Świnoujściu i dobrze wspominam tą imprezę. Była dobrze zorganizowana i miała solidną oprawę. Poza tym dobrze wspominam tej turniej, bo udało mi się go wygrać - śmiał się pochodzący z Tych zawodnik.

We wspomnianej dywizji znalazł się także Marcin Bandel, w formule MMA rekordzista jeżeli chodzi o wygrane walki przez poddania w pierwszej rundzie. Rok temu wygrał Ragnarok w Świnoujściu i tym razem także jest w gronie faworytów. W dywizji są jeszcze m.in. Bartek „Silnoręki” Łukaszewicz z Piranha Grappling Team Gdynia, niezwykle groźny zawodnik oraz Karol Dzieniszewski, będący na fali grappler ze szczecińskiego Berserkers Teamu. W grupie śmierci jest też debiutujący na świnoujskim turnieju Bartek Zawadzki, reprezentant klubów Gracie Barra Sosnowiec i Maciej Polok Jiu Jitsu oraz Jakub Zajkowski, objawienie zeszłorocznego Ragnaroka. Dla Tomasza Michałowskiego ze Stargardu, który również znalazł się w dywizji z M. Heldem będzie to piąty start na Ragnaroku. Zawodnik zapowiada walkę o złoto. Jest też Piotr Fręchowicz z Alliance Team Warszawa, który na rozkładzie ma samego Mateusza Gamrota! Posiadacz niebieskiego pasa popularnego Gamera pokonał na Mistrzostwach Europy ADCC w Turku w Finlandii.

A pozostałe kategorie? W kategorii GI 94 kg zaproszenie na turniej przyjęli: Adam Wardziński, Maciej Surma, Tomasz Skórkowski, Jarek Ogiegło, Robert Zyffert, Marian Kłosowski i Norbert Pobikrowski. Kategoria 77 kg GI to: Michał Ksepko, Mateusz Flaga, Robert Henek, Jędzej Loska, Jędrzej Kubski, Wojciech Biernacki Wojciech Lech oraz Adrian Kozicz. W kategorii NO GI 71 kg zawalczą: Piotr Podstawczuk , Janusz Andrejczuk, Kamil Wilk, Bartek Kulczycki, Jan Wallus, Paweł Kozłowski, Adrian Krzesiak vel Czyżewski oraz Kacper Rot.

Dodajmy, że będzie to szósta edycja Ragnaroka. Wystąpi 32 zawodników, po ośmiu w każdej z czterech kategorii. Turniej rozpocznie się w sobotę (12 grudnia) o g. 15.30 w hali sportowej przy ul. Witosa 12. Wstęp wolny. ©℗

Tekst i fot. Bartosz TURLEJSKI

Więcej o Ragnaroku w środowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego i e-wydaniu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy