Środa 05 października 2022r. 
REKLAMA

Jiu Jitsu. Held przyjedzie do Świnoujścia!

Data publikacji: 2015-12-09 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Jiu Jitsu. Held przyjedzie do Świnoujścia!
 

Marcin Held, jeden z najlepszych zawodników MMA w naszym kraju weźmie udział w sobotnim Ragnaroku. Fighter znalazł się w niezwykle silnej dywizji, w której jego przeciwnikami będą m.in. Marcin Bandel, czy Karol Dzieniszewski. - Tak mocno obsadzonej kategorii na Ragnaroku jeszcze nie było - mówi Łukasz Winiarski, prezes Berserkers Team Świnoujście, organizator turnieju.

Nazwisko fightera znajdujemy w mocno obsadzonej dywizji - 84 kg NO GI. Mieliśmy okazję porozmawiać z M. Heldem niedawno na Mistrzostwach Polski w brazylijskim jiu jitsu w Poznaniu. O świnoujskim turnieju wypowiadał się w pozytywnym tonie. - Już wcześniej walczyłem na Ragnaroku w Świnoujściu i dobrze wspominam tą imprezę. Była dobrze zorganizowana i miała solidną oprawę. Poza tym dobrze wspominam tej turniej, bo udało mi się go wygrać - śmiał się pochodzący z Tych zawodnik.

We wspomnianej dywizji znalazł się także Marcin Bandel, w formule MMA rekordzista jeżeli chodzi o wygrane walki przez poddania w pierwszej rundzie. Rok temu wygrał Ragnarok w Świnoujściu i tym razem także jest w gronie faworytów. W dywizji są jeszcze m.in. Bartek „Silnoręki” Łukaszewicz z Piranha Grappling Team Gdynia, niezwykle groźny zawodnik oraz Karol Dzieniszewski, będący na fali grappler ze szczecińskiego Berserkers Teamu. W grupie śmierci jest też debiutujący na świnoujskim turnieju Bartek Zawadzki, reprezentant klubów Gracie Barra Sosnowiec i Maciej Polok Jiu Jitsu oraz Jakub Zajkowski, objawienie zeszłorocznego Ragnaroka. Dla Tomasza Michałowskiego ze Stargardu, który również znalazł się w dywizji z M. Heldem będzie to piąty start na Ragnaroku. Zawodnik zapowiada walkę o złoto. Jest też Piotr Fręchowicz z Alliance Team Warszawa, który na rozkładzie ma samego Mateusza Gamrota! Posiadacz niebieskiego pasa popularnego Gamera pokonał na Mistrzostwach Europy ADCC w Turku w Finlandii.

A pozostałe kategorie? W kategorii GI 94 kg zaproszenie na turniej przyjęli: Adam Wardziński, Maciej Surma, Tomasz Skórkowski, Jarek Ogiegło, Robert Zyffert, Marian Kłosowski i Norbert Pobikrowski. Kategoria 77 kg GI to: Michał Ksepko, Mateusz Flaga, Robert Henek, Jędzej Loska, Jędrzej Kubski, Wojciech Biernacki Wojciech Lech oraz Adrian Kozicz. W kategorii NO GI 71 kg zawalczą: Piotr Podstawczuk , Janusz Andrejczuk, Kamil Wilk, Bartek Kulczycki, Jan Wallus, Paweł Kozłowski, Adrian Krzesiak vel Czyżewski oraz Kacper Rot.

Dodajmy, że będzie to szósta edycja Ragnaroka. Wystąpi 32 zawodników, po ośmiu w każdej z czterech kategorii. Turniej rozpocznie się w sobotę (12 grudnia) o g. 15.30 w hali sportowej przy ul. Witosa 12. Wstęp wolny. ©℗

Tekst i fot. Bartosz TURLEJSKI

Więcej o Ragnaroku w środowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego i e-wydaniu.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA