Wtorek 07 lutego 2023r. 
REKLAMA

Akcja charytatywna „Razem na Święta”. Pomagajmy potrzebującym

Data publikacji: 2019-12-04 09:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-05 20:33
Akcja charytatywna „Razem na Święta”. Pomagajmy potrzebującym
 

Iskierka Radości, Szlachetna Paczka, Paczka dla zwierzaczka - im bliżej Świąt Bożego Narodzenia tym bardziej rosną nam serca, a wraz z nimi liczba kolejnych akcji charytatywnych. Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zachęca wszystkich uczniów, aby włączali się również do akcji "Razem na Święta".

Celem zainicjowanej przez MEN akcji jest pomoc innym. Chodzi w niej o szerokie działania społeczne: zbiórki darów dla potrzebujących, pomoc seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzanie chorych i samotnych osób.

"Wiem, że tysiące uczniów na co dzień angażują się w przedsięwzięcia charytatywne. W wielu szkołach funkcjonują kluby i koła wolontariatu, które realizują działania zasługujące na prawdziwe uznanie. Chciałbym, aby te wspaniałe inicjatywy zostały wzmocnione szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy najwięcej osób oczekuje na pomoc. Jestem przekonany, że wsparcie, jakie otrzymają one od uczniów, będzie najlepszym sygnałem, że nie są same, że zawsze jest ktoś, kto o nich pamięta" – napisał Piontkowski w specjalnym liście do dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

Czekają na zgłoszenia do akcji "Razem na Święta"

Placówka, która chce się włączyć w akcję "Razem na Święta" powinna do 19 grudnia do godz. 12 wysłać swoje zgłoszenie za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej w strefie dla zalogowanych (zakładka "Ankieta").

Akcja charytatywna Razem na Święta

Akcja "Razem na Święta" służy tworzeniu się wspólnot i kształtowaniu odpowiedzialności za drugą osobę. Uczniowie wraz z nauczycielami mogą przekazać własnoręcznie wykonane upominki seniorom ze swojego najbliższego otoczenia, przygotować świąteczne kartki z życzeniami dla pacjentów lokalnych szpitali lub hospicjów, zorganizować przedświąteczne spotkanie, jasełka lub koncert kolęd. Wszystkie te działania służą integracji lokalnej społeczności, pomocy osobom starszym w przedświątecznych zakupach i porządkach. Można również odwiedzić nauczycieli i pracowników szkoły będących na emeryturze lub zorganizować zbiórkę darów dla lokalnego schroniska dla zwierząt, czy wesprzeć organizację oferującą pomoc Polakom mieszkającym na Kresach.

Otwarty katalog inicjatyw pomocowych 

"Są to jedynie przykłady inicjatyw, które w okresie przedświątecznym mogą podejmować szkolne kluby i koła wolontariatu. Katalog działań jest otwarty. Chętnie poznamy inne przedsięwzięcia przygotowane przez uczniów i nauczycieli. Chcemy, aby szkoły otwierały się na współpracę ze środowiskiem lokalnym, a uczniowie dostrzegali potrzeby i problemy innych" – czytamy w komunikacie resortu edukacji na temat akcji "Razem na Święta".

MEN zachęca wszystkie placówki oświatowe, także polskie szkoły za granicą, do dzielenia się przykładami inicjatyw akcji "Razem na Święta". Opisy można publikować na stronach internetowych i profilach w mediach społecznościowych z oznaczeniem #RazemNaŚwieta. Placówki, które przystąpią do akcji, będą mogły pobrać specjalny logotyp, który umieszczą na swoich stronach internetowych i w mediach społecznościowych. Za udział w akcji wszyscy otrzymają pamiątkowy dyplom.©℗

(el)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Zainaugurowana w sobotę w Szczecinie charytatywna akcja Iskierka Radości prowadzona jest na rzecz dzieci z najuboższych rodzin, domów samotnej matki i świetlic środfowiskowych

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gosc
2019-12-05 19:50:26
wystarczy nie dawac co tydzien kasy dla pewnego panstwa na poludnie włoch i tym podobnych 250 o miliardach co roku plynacych dla nich nie wspominaja,byloby zero kolejek i złote tomografy no ale jest jak jest , na wosp dajcie to chociaz wnuki kiedys uratujecie
Razem na swieta
2019-12-04 14:29:25
Wiem,ze haslo to " chwyt" i zgadzam sie,ze lepiej byc " razem chociaz na swieta- niz w ogole nie byc razem"- ale i tak mnie to rozwala.Pracujmy nad tym,zeby reagowanie na potrzeby bylo norma,a nie swiatecznym upominkiem dla swojego skonfundowanego sumienia.Brawa dla kazdej takiej akcji - niech sluzy potrzebujacym- ale najwiekszy uklon dla tych ' cichych'- bez ' dyplomu uznania' - ktorzy zawsze sa blisko...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA