niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ponad 940 kilogramów plastikowych nakrętek na szczytny cel

Ponad 940 kilogramów plastikowych nakrętek na szczytny cel

Ponad 940 kilogramów plastikowych nakrętek na szczytny cel
Data publikacji: 2019-10-31 09:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-31 20:57
Wywietleń: 1010 425361

Uczniowie stanęli na wysokości zadania. W trzy tygodnie przekazali do Wydziału Lasów Miejskich Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie ponad 940 kilogramów plastikowych nakrętek! Wszystkie podarowane zostaną Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa "Iskierka". 

Wydział Lasów Miejskich ZUK przygotował dla szczecińskich i okolicznych szkół 120 karmników. By je otrzymać, musiały spełnić jeden warunek - dostarczyć do siedziby lasów jak największą ilość plastikowych nakrętek. Klasy miały na to trzy tygodnie.

Najwięcej nakrętek dostarczyła klasa 3c z Publicznej Szkoły Podstawowej z Mierzyna. Uczniowie przywieźli aż 160 kilogramów! Klasa 1b z SP nr 23 przy ul. Mierniczej ponad 112 kg, a kl. 1d ze Szkoły Podstawowej nr 51 z ulicy Jodłowej 102 kilogramy.

- Doskonale spisały się również inne szkoły. Każda, która przyniosła nawet najmniejszą ilość, zasługuje na ogromne brawa - mówi Anita Wasiuk, leśniczy wydziału lasów miejskich, organizatorka akcji. - Dla siedmiu pierwszych placówek przygotowaliśmy niespodziankę. Dostaną one karmniki, które dostarczymy osobiście. Będzie to okazja do spotkania i przeprowadzenia krótkich zajęć dotyczących prawidłowego dokarmiania ptaków. Dziękujemy bardzo za udział w akcji. Cieszy nas fakt, że dzieci bardzo się zaangażowały i zdawały sobie sprawę z tego, że nakrętki trafiają na szczytny cel. Mamy też nadzieję, że właśnie dzięki takim zabawom, zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i w lasach miejskich, będziemy widzieli znacznie mniej takich odpadów, a butelki, bez korków, trafiały będą do odpowiednich pojemników.

W akcji wzięły udział 23 szkoły.

- Wszystkie, które zajęły miejsca od 8. do 23., mogą się zgłaszać po odbiór karmników do jednej z dwóch leśniczówek: przy ul. Miodowej 3 lub przy ul. Czarnogórskiej 63 - informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. - By ustalić termin odbioru, można dzwonić do Anity Wasiuk pod numer telefonu 723 578 431.

 (g)

Fot. ZUK 

Ponad 940 kilogramów plastikowych nakrętek na szczytny cel

Komentarze

Strega
Popieram takie akcje.Zbieram od kilku lat:)
2019-10-31 20:53:18
eldo
W mieście powinno być więcej takich punktów zbiórek nakrętek. Przy każdym markecie.
2019-10-31 11:40:45

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie