piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Agatowska na prezydenta Świnoujścia

Agatowska na prezydenta Świnoujścia

Agatowska na prezydenta Świnoujścia
Data publikacji: 2018-02-13 14:30
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:34
Wywietleń: 1079 313933

Radna Joanna Agatowska uzyskała jednogłośne poparcie członków Sojuszu Lewicy Demokratycznej w walce o fotel prezydenta Świnoujścia. – Apeluję do prezydenta Janusza Żmurkiewicza, a także kandydatów biorących udział w najbliższych wyborach samorządowych, aby kampania była rzeczowa i na odpowiednim poziomie – podkreślała radna.

Czy J. Agatowskiej uda się wygrać wyborczą walkę z prezydentem Januszem Żmurkiewiczem, z którym od czasu swojego wejścia do świnoujskiej polityki szła ramię w ramię? Dobre relacje między tą dwójką to już przeszłość. Przypomnijmy, że J. Żmurkiewicz zrezygnował z członkostwa w SLD, a dzisiaj w radzie ma poparcie koalicji PiS, PO i Grupy Morskiej. W kuluarach mówi się, że ta kampania wyborcza będzie znacznie gorętsza niż te, które miały miejsce w poprzednich latach. 

Program świnoujskiej lewicy świnoujścianie poznają we wrześniu. J. Agatowska zaplanowała spotkania z przedstawicielami różnych grup społecznych. Świnoujskie SLD zamierza raz w miesiącu wydawać również swoją gazetę pod nazwą „Między nami mieszkańcami”.

– Chcemy stworzyć program wspólnie z mieszkańcami. Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy mają pomysły, do spotkań i udziału w przygotowanych przez nas ankietach – mówiła na konferencji prasowej J. Agatowska.

Rozbieżności w sprawie przyszłości miasta między J. Agatowską a prezydentem i wspierającymi go przedstawicielami koalicji PO-PiS oraz Grupy Morskiej jest sporo. Na czoło wysuwa się sprawa terminala kontenerowego. Świnoujskie SLD nie zgadza się na jego budowę kosztem plaży na Warszowie i rosnącego tam lasu. Obietnice były bowiem takie, że po wybudowaniu gazoportu tereny na wschód od ul. Ku Morzu przeznaczone będą tylko na funkcje turystyczne. I takie też zapisy w planie zagospodarowania przestrzennego przegłosowała kilka lat temu świnoujska rada. Ale przemysłowe lobby ma spory wpływ na część świnoujskich rajców.

– Z mieszkańcami Świnoujścia nie rozmawia się na temat planów co do ich miasta, ale oficjalnie mówi się o nich np. w Toruniu. Niedawno na V Konwencie Morskim w Toruniu przedstawiciele resortów zapowiedzieli budowę głębokowodnego terminala kontenerowego w Świnoujściu. Czy ma naprawdę musimy dowiadywać się z mediów, że w Toruniu dyskutuje się o wizji naszego miasta? – pytał retorycznie Ryszard Teterycz.

Swoich kandydatów na prezydenta Świnoujścia jak do tej pory nie zaprezentowało żadne z koalicyjnych ugrupowań: PiS, PO i Grupy Morskiej.

Tekst i fot. BaT

Na zdjęciu od lewej radni SLD: Krzysztof Szpytko, Jarosław Włodarczyk, Joanna Agatowska i Ryszard Teterycz 

Komentarze

Adrian
SLD i wszystko jasne. Postkomunie już dziękujemy. Gdyby nadal rządzili już tylko dzikie plaże i chaszcze by zostały. Warszów to część przemysłowa miasta i tam musi rozwijać się port. Jak ktoś chce mieć naturę wokół siebie niech zamieszka na karsiborze.
2018-02-13 23:14:22
wyspiarka
Nadzieja w Pani Joannie Agatowskiej, że pomyśli o prawobrzeżu jako o dzielnicach i mieszkających tam ludziach, że nie są ludźmi drugiej kategorii. A najważniejsze jest to, że jest jedną z orędowników przeciwstawiących się budowie portu kontenerowego i aneksji pięknej plaży na prawobrzeżu na długości ok.1,5 km i wycince pięknego lasu na obszarze ok.500 ha. Będziemy o tym pamiętać podczas jesiennych wyborów samorządowych.
2018-02-13 21:50:17
Robert
Lepiej niech nic nie budują. Co tam jakiś Gdańsk czy Gdynia, których plany rozwoju portów są o wiele bardziej szerokie. Niech tam się rozwija transport i logistyka. My za to będziemy mieli kawałek plaży przy gazoporcie i trochę chaszczy... A na serio trzeba być debilem żeby przeciwstawiać się takiej inwestycji jak terminal kontenerowy. To przyszłość każdego miasta portowego.
2018-02-13 18:03:20
jacek
Przecież J. Żmurkiewicz jest dobrym prezydentem Świnoujścia, gdzie ta baba się pcha? Mam nadzieję, że mieszkańcy Świnoujścia dokonają właściwego wyboru, biorąc pod uwagę kompetencje i dotychczasowe dokonania obecnego prezydenta.
2018-02-13 16:26:18
obserwator(r)
To ta ruda? Czy ta Pani nie ma lustra w domu??? I lansuje się w takim designu w mediach publicznie? Za grosz dobrego smaku , gustu , wrażliwości na otoczenie? Dyskwalifikacja za sam wygląd.
2018-02-13 16:01:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy