piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Tym razem odwołali Agatowską

Tym razem odwołali Agatowską

Tym razem odwołali Agatowską
Data publikacji: 2017-03-06 22:34
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:58
Wywietleń: 524 221085

Joanna Agatowska została odwołana z funkcji przewodniczącej Rady Miasta w Świnoujściu głosami radnych PiS, PO i Grupy Morskiej. Głosami tej egzotycznej koalicji na przewodniczącego został wybrany Dariusz Śliwiński z PO. Próbował udawać zakłopotanie, gdy go zaproponowano, ale nikt z obecnych na obradach nie miał wątpliwości, że wszystko zostało dogadane wcześniej.

Do pierwszej nieudanej próby odwołania J. Agatowskiej doszło w zeszłym tygodniu, ale dwóch rajców wyłamało się spod partyjnych nakazów. Tym razem nie było takiej możliwości. Chociaż głosowanie było tajne, to członkowie nowej koalicji prezentowali swoje karty do głosowania. Wyjątkiem był Andrzej Staszyński z PiS, który nie ujawnił tego, co napisał na karcie, za co dostał oklaski od mieszkańców, którzy przyszli śledzić sesję na żywo. – Przynajmniej jeden z tej całej koalicji nie pajacował – padł komentarz z sali.

I chociaż działacz PiS nie ujawnił, jak głosował, to wynik głosowania nie pozostawił wątpliwości. 12 radnych to tyle, ile ma razem PiS, PO oraz Grupa Morska, a dziewięć głosów przeciw było od rajców SLD i jednego radnego niezależnego.

Po głosowaniu do J. Agatowskiej podszedł Bogusław Mazur ze Stowarzyszenia Prawobrzeża z kwiatami.

– Takiej przewodniczącej, radnej i obywatela to można ze świecą szukać. A nasi radni to powinni wyjść z piaskownicy i dorosnąć – powiedział do mikrofonu.©℗

Tekst i fot. BaT

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu oraz wydaniu cyfrowym z dn. 7.03.2017 r.

Komentarze

aaaa
Przeciez caly elektorat postkomuny z sld popiera teraz pis wiec czemu oni sie dziwia ? jak to bylo cala polska z was sie smieje .... buhahhahaha szkoda ze lustra nie maja ,ale taka to podwojna moralnosc prawactwa lepszego sortu.
2017-03-07 23:08:54
czytelnik
Rzetelna dziennikarska informacja, suche fakty, wszystkie osoby podane z nazwiska, wskazane z nazwy partie i stowarzyszenia, wszystko jasne i przejrzyste, bez zbędnych komentarzy. CA
2017-03-07 19:41:56
mieszkaniec Świnoujścia
Wielki szacun i słowa podziękowania dla radnych, którzy wspierają mieszkańców.Nie jest ważne jakie poglądy reprezentują, ale co chcą i dają swoim WYBORCOM. Ja będę pamiętał !!!
2017-03-07 19:26:11
Brawo Joasia!
Dostałaś mocny mandat na Prezydenta Świnoujścia! PO-PiS odmaszerować!
2017-03-07 13:23:21
swinoujscianin
dziennikarz BaT ewidentnie wspiera SLD i p.Agatowską i dlatego ten tekst nie jest godny czytania
2017-03-07 08:35:54
mieszkaniec
POPiS jak zwykle, wstyd
2017-03-07 07:30:25
Fot.
To mówiłem ja, Jarząbek Wacław. Do: Tajemniczo. A po co pisać, jaką partię reprezentowała ta pani, skoro każdy wie, że komuchów.
2017-03-07 07:01:07
Tajemniczo...
A dlaczego Kurier nie wspomnial... jaka Partie reprezentowala w/w Agatowska ??
2017-03-06 23:43:28
r
Nie żałujcie czerwonych...róż