środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > W Świnoujściu wrze. Komu przeszkadza Agatowska?

W Świnoujściu wrze. Komu przeszkadza Agatowska?

W Świnoujściu wrze. Komu przeszkadza Agatowska?
Data publikacji: 2017-03-03 11:13
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:57
Wywietleń: 313 219671

Próba odwołania Joanny Agatowskiej z funkcji przewodniczącej Rady Miasta to polityczna zemsta pozostałych ugrupowań – twierdzą radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej ze Świnoujścia. Na spotkaniu z dziennikarzami przedstawili swoje stanowisko wobec tego, co ostatnio dzieje się w samorządzie. 

Oficjalny powód podawany przez nową koalicję PiS i PO z Grupą Morską na doczepkę głosi, że J. Agatowską należy odwołać ze względu na „rosnący brak akceptacji dla dotychczasowego sposobu prowadzenia obrad przez przewodniczącą rady miasta”. Działacze SLD nie mają natomiast wątpliwości, że wnioskodawcom chodzi o przejęcie prezydium rady, co ma być zemstą za ostatnie wydarzenia. PiS, PO oraz Grupa Morska odrzuciły bowiem uchwałę, która miała przypomnieć zarządowi portu o konieczności zawarcia w koncepcji terminala kontenerowego interesów miasta i jego mieszkańców. Na razie udało się im pozbawić funkcji wiceprzewodniczącego Ryszarda Teterycza z SLD i zastąpić go Andrzejem Mrozkiem z PiS. Dodajmy, że wspierający kontenerowe lobby rajcy stracili wizerunkowo wśród części mieszkańców, szczególnie tych, którzy widzą Świnoujście jako rozwijający się turystycznie kurort.

Nową koalicję, nietypową w skali Polski, bo siły przeciw J. Agatowskiej połączyło PiS oraz PO, nazywa się w Świnoujściu w różnoraki sposób: „kontenerowa koalicja”, „bananowa koalicja”, a radni SLD nazwali ją „księżycową”.

– To koalicja, która sprzeciwiła się próbie pozyskania szczegółowych informacji na temat planowanej budowy terminala kontenerowego. Informacji takiej potrzebują mieszkańcy, żeby mieć szerszą wiedzę przed referendum w sprawie tej inwestycji – mówiła przed magistratem J. Agatowska. – Nie spodziewaliśmy się takich reperkusji, to element zemsty za naszą bardzo wyrazistą postawę.

Sesja nadzwyczajna, na której radni „kontenerowej koalicji” będą znów próbowali odwołać J. Agatowską, odbędzie się w poniedziałek (6 marca). ©℗

Tekst i fot. BaT

Na zdjęciu: Radni SLD podkreślali, że ostatnie wydarzenia to polityczna zemsta „księżycowej koalicji”.

Komentarze

CAPRI
na śmietniku to jest miejsce dla kocopołów dobrych zmian.
2017-03-04 14:41:22
ich miejsce
Miejsce dla PO-SLD-śmieci jest na śmietniku - historii, nie w radach miast i gmin...
2017-03-04 12:13:49
321
Opowiedzieli się za ludźmi, mają ponieść smutne konsekwencje, nie jest istotne jaki światopogląd prezentują.
2017-03-03 18:33:45
bezpartyjna ze Świnoujścia.
Oczywiście, najlepsza z najlepszych to "dobra zmiana". A może proszę zwrócić uwagę jak za rządów SLD rozwijało się miasto Świnoujście? Tym ,co przyjechali po 10 latach, po 5 latach niebytności w mieście tzw. kopara opada. A w okresie ostatnich dwóch tygodni na terenie miasta wycięto niesamowitą ilość wspaniałych okazów drzew. To efekt ustawy "dobrej zmiany". A zapewne ciąg dalszy nastąpi "DOBRYCH ZMIAN" w państwie prawa. Czego życzę szczególnie swoim przedmówcom.
2017-03-03 18:33:39
obserwator
komuchów odstawia sie na bok
2017-03-03 14:40:17
PZPR
Komu przeszkadza? Może ludziom, którzy uważają, że partie będące spadkobiercami komunistycznego systemu nie powinny udzielać się w życiu politycznym wolnej Polski.
2017-03-03 11:59:13
123
Przecie wiekszosc elektoratu sld to juz dawno popiera pis wiec nie wiem jakim cudem to ugrupowanie jeszcze funkcjonuje,zapewne tylko dzieki subwencji za przekroczenie 3 % ,ale to juz ostatnie podrygi zapewne i znikniecie z mapy politycznej.
2017-03-03 11:33:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy