Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
9 szczecin
REKLAMA

Płonęło targowisko w Osinowie Dolnym [FILM] (akt. 2)

Data publikacji: 29 marca 2016 r. 14:10
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:48
Płonęło targowisko w Osinowie Dolnym
Fot. Robert Stachnik  

We wtorek dokładnie o g. 12.50 Osinowem Dolnym wstrząsnęła potężna eksplozja, po której nastąpiła długa seria mniejszych wybuchów. Chwilę później płonęło już kilkadziesiąt stoisk na gminnym targowisku. Od odłamków blaszanych kontenerów i stoisk, wybuchających fajerwerków ucierpieli kupcy i klienci tego przygranicznego bazaru. Rany odniosło - według danych koordynatora akcji ratunkowej - osiem osób, w tym troje obywateli Niemiec. Straty materialne są ogromne. Zniszczonych zostało kilkadziesiąt stoisk handlowych, doszczętnie spłonęło osiem samochodów.

Z relacji strażaków i kupców, bezpośrednich świadków wydarzeń, które rozegrały się we wtorek tuż przed 13. wynika, że najpierw nastąpiła potężna eksplozja. Siła wybuchu była tak duża, że fragmenty okolicznych straganów rozrzucone zostały w promieniu co najmniej stu metrów. Odłamki wbijały się w ściny i dachy okolicznych imbisów, kiosków a nawet budynków mieszkalnych.

W akcji gaśniczej uczestniczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej z pobliskiej Cedyni, Lubiechowa Górnego, Starych Łysogórek, Kostrzynka, Starej Rudnicy, Chojny a nawet Dębna i Myśliborza. 

Dwóch najciężej rannych przetransportowano do szpitala śmigłowcami LPR. Z relacji świadków wynika, że jeden ze śmigłowców lądował na pobliskiej Górze Czcibora, drugi w Cedyni. 

Co się stało na targowisku? 

Tomasz Kubiak, oficer prasowy straży pożarnej powiedział nam, że obecnie jest zbyt wcześnie mówić, co było przyczyną tak silnych eksplozji, które spowodowały nadspodziewane duże straty i doprowadziły do poważnych urazów, które doznały ofiary. 

- Na miejscu jest prokurator, który bada tę sprawę - wyjaśnił nam oficer prasowy. 

Według niepotwierdzonych informacji, źródło eksplozji, od której zaczął się potężny pożar na targowisku, miało znajdować się na prywatnej części targowiska, należącej do spółki Canpol. Stało tam kilkanaście kontenerów, a według planu miejscowego powinien być parking. Stamtąd ogień rozprzestrzenił się na targowisko gminne.

R.K. CIEPLIŃSKI 

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 30.03.2016 r.

Fot. i film Robert Stachnik

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pan Witek
2016-03-30 17:14:06
Dziki Zachód, normalnie można kręcić westerny.
Nowak
2016-03-29 20:03:31
Czy Siergiej już płaci odszkodowania?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA