wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > 6BiS zniknie, autobusem z Firlika do Gocławia

6BiS zniknie, autobusem z Firlika do Gocławia [GALERIA]

6BiS zniknie, autobusem z Firlika do Gocławia
Data publikacji: 2016-08-04 12:36
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:08
Wywietleń: 306 146875

Koniec zamieszania z przejazdami łączonymi i przesiadkami, jakie szczeciński ZDiTM zafundował od początku sierpnia pasażerom korzystającym z komunikacji miejskiej zwykle obsługującej nadodrzańskie północne osiedla miasta od Drzetowa przez Żelechową po Gocław. W celu poprawy bezpieczeństwa na pętli Ludowa od piątku, 5 sierpnia,  wprowadzone zostaną kolejne zmiany.

Przez ostatnie dni, by dotrzeć na Golęcin lub Gocław trzeba było wysiąść z tramwajów linii 6 i 11 przy pętli Fiirlika, przesiąść się do autobusu zastępczego nr 806, by po kilku kolejnych przystankach znów z niego wysiadać i wsiadać z powrotem do tramwaju linii 6BIS, by z pętli przy ul. Ludowej dojechać w rejon m.in. ulic Wiszesława, Strzałowskiej, Lipowej, Koszalińskiej aż po Gocław.

- Jedno wielkie zamieszanie, Jakby nie mogli już puścić tego autobusu aż do pętli na Gocław - krótko komentowali mieszkańcy sytuację wymuszoną robotam drogowo-torowymi na ulicach Nocznickiego i Stalmacha, gdzie ekipy ZUE S.A. od początku miesiąca wymieniają na nowe krzyżownice tramwajowo-torowe.

Postulatom mieszkańców stanie się zadość. Zawiadujący w ZDiTM poszli po rozum do głowy i zdecydowali o likwidacji linii tramwajowej 6BIS kursującej dotychczas na trasie Ludowa-Gocław-Ludowa. Natomiast wydłużona zostanie trasa autobusów wspomnianej zastępczej linii nr 806. Teraz, tj. od piątku kursować one będą będzie od pętli na Gocławiu do pętli przy ul. Firlika z 12 minutową częstotliwością. Autobusy kursujące w kierunku byłej stoczni zatrzymywać się będą  na przystanku "Konarskiego", z pominięciem pętli Ludowa.

Zakres robót w obrębie przejazdów, które wykonuje firma ZUE SA, obejmuje remont torowiska tramwajowego wraz z jezdnią i chodnikami (ok. 27 m.b./przejazd), remont krzyżownic tramwajowo-kolejowych, remont torowiska kolejowego, remont zjazdów, zabezpieczenie istniejącej infrastruktury podziemnej. W miejscach robót ruch samochodowy odbywa się wąskimi, jednopasowymi tymczasowymi śluzami, wyznaczonymi na poboczach i chodnikach, a ruchem sterują ustawione w ich pobliżu sygnalizatory świetlne.

Od 17 sierpnia tramwaje linii 6 i 11 mają wrócić na swoje stałe trasy. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

6BiS zniknie, autobusem z Firlika do Gocławia 6BiS zniknie, autobusem z Firlika do Gocławia 6BiS zniknie, autobusem z Firlika do Gocławia 6BiS zniknie, autobusem z Firlika do Gocławia 6BiS zniknie, autobusem z Firlika do Gocławia 6BiS zniknie, autobusem z Firlika do Gocławia 6BiS zniknie, autobusem z Firlika do Gocławia 6BiS zniknie, autobusem z Firlika do Gocławia

Komentarze

pasażer
Może ten matoł z ZDiTM-u przeprosi mieszkańców za tą organizację ruch, którą stworzył za biurka.
2016-08-04 15:10:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy