Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-6 szczecin
REKLAMA

24. Finał WOŚP. No to gramy!

Data publikacji: 10 stycznia 2016 r. 09:31
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:40
24. Finał WOŚP. No to gramy!
 

W niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz dwudziesty czwarty - w Szczecinie przede wszystkim w budynku TVP Szczecin przy ul. Niedziałkowskiego 24 a oraz na terenie przed nim. Zbiórka będzie trwała w godzinach 11 - 21. Hasło tegorocznej edycji: "Mierzymy wysoko". Pieniądze zostaną przeznaczone na oddziały pediatryczne oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

O g. 10 rozpocznie się rejestracja uczestników happeningu biegowego "Policz się z cukrzycą" (wcześniej należy wypełnić formularz na stronie internetowej maratonczykream.szczecin.pl), który wystartuje o g. 12.

Od godz. 11 będzie działało Miasteczko Ratownicze. Możemy spodziewać się także ekspozycji pojazdów i sprzętu służb mundurowych - 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, Oddziału Prewencji Miejskiej Policji oraz Wojewódzkiej, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego, Straży Pożarnej oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

OSP Gryf zorganizuje dla uczestników WOŚP specjalną grę miejską. Rozpocznie się o g. 11 i będzie polegała na szukaniu za pomocą sprzętu GPS specjalnych skrytek. Aby wziąć udział w zabawie, nie trzeba wcześniejszej rejestracji, wystarczy przyjść na ul. Niedziałkowskiego w niedzielę.

Pomorski Uniwersytet Medyczny przygotuje Miasteczko Medyczne. Co w nim? M.in. badania ciśnienia krwi, poziomu cukru, obliczanie BMI i układanie diety, masaż, pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy dzieciom, położne – ćwiczenia na piłkach, higiena niemowlęcia, nauka samobadania piersi na fantomach, badanie skóry, przegląd jamy ustnej, ogólne porady lekarskie i konsultacje medyczne.

Na g. 14 zaplanowano "Korowód Serc" - przejazd samochodów i motocykli od parkingu przy Jasnych Błoniach do ul. Niedziałkowskiego.

Na scenie od g. 13 zagrają szczecińskie zespoły, a w przerwach między koncertami będą prowadzone licytacje fantów i przedmiotów przekazanych na licytacje WOŚP. Jednocześnie wszyscy chętni będą mogli zwiedzać studio telewizyjne.

Godzina 20 to "Światełko do nieba"  na wieżowcu TVP Szczecin.

Finał WOŚP oznacza, że fragment ul. Niedziałkowskiego między al. Wojska Polskiego a ul. Monte Cassino zostanie wyłączony z ruchu - od g. 6 w niedzielę. Nie będzie można tam parkować od g. 18 w sobotę. Przywrócenie stałej organizacji ruchu ma nastąpić od poniedziałku od g. 5.00.

Imprezy związane z WOŚP to także m.in. Niewidomi Na Tandemach na Jasnych Błoniach w niedzielę w g. 11 - 14. Odbędą się tam wspólne przejazdy na tandemach a cykliści chcą ustawić się w kształt wielkiego serca.
(as)

Nad morzem też zagrają

W Świnoujściu wolontariusze będą zbierać pieniądze w towarzystwie marynarzy z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Imprezy w ramach WOŚP rozpoczną się już dziś (piątek): o g. 11 w Miejskiej Bibliotece Publicznej zaplanowano teatrzyk dla dzieci, o g. 16 filia MDK Przytór zaprasza na koncert, a o g. 20 w hotelu Interferie Medical SPA rozpocznie się VII bal charytatywny. W sobotę w południe przy ul Żeromskiego 28 – ognisko z gorącym posiłkiem oraz rodzinny marsz na orientację. O g. 16 w hali sportowej OSiR-u odbędą się pokazy sztuk walki: karate, taekwondo i brazylijskiego jiu jitsu. W hotelu Hampton by Hilton tradycyjnie będzie można kupić coś niezwykłego z Kramu Rzeczy Dziwnych (g. 17). W niedzielę w g. 11.30-15.30 m.in. pokazy sprzętu służb mundurowych, pokazy motorów i quadów, warsztaty deskorolkowo-longboardowe. W tym samym czasie w sali teatralnej MDK występy artystyczne dzieci ze szkół i przedszkoli. Koncert główny w MDK potrwa od g. 16 do 19. Wystąpią m.in. zespoły muzyczne z Warszowa, Greenwood i Sachiel, zwycięzca VII edycji Must Be The Music. W galerii ART spotkanie z interesującymi mieszkańcami pod hasłem „Twarzą do morza” (g. 17). O g. 19. 30 na placu Mickiewicza rozpoczną się pokazy ognia. Orkiestrowe granie zakończy o g. 20 światełko do nieba.

W sobotę o g. 16 w Muzeum Przyrodniczym Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach rozpocznie się bal karnawałowy „Bajeczny świat przyrody”. Na zabawę w udekorowanej sali zaproszone są wszystkie dzieci z opiekunami. W trakcie uczestnicy wspólnie wykonają Wielkie Czerwone Serce, które pojawi się na niedzielnym 24. Finale WOŚP. Na balu karnawałowym odbędzie się także zbiórka datków do puszki na rzecz WOŚP. Również w sobotę w hali sportowej przy SP nr 1 odbędzie się 5. Halowy Turniej Piłki Nożnej WOŚP. Wpisowe od zawodników trafi do puszki na rzecz orkiestry. Początek turnieju o godz. 10.
Niedzielne granie 24. Finału WOŚP odbędzie się w Międzynarodowym Domu Kultury (od godz. 12). W programie Jarmark Gorących Serc, loterie, wieczorna wyprzedaż gadżetów WOŚP, koncert zespołu „Centrala 57” oraz wiele innych atrakcji, a na zakończenie o godz. 20 tradycyjne „Światełko do nieba”. 

W Mrzeżynie z inicjatywy ultramaratończyka Jacka Kabaty odbędzie się już po raz 3. Bieg Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał WOŚP w Kołobrzegu jak zwykle zagości przed Ratuszem Miejskim. O g. 14 rozpoczną się tam występy wokalne i taneczne. Na scenie pojawi się grupa bębniarska Wena King Konga, grupa taneczna Top Toys, tancerze z VSDS Music & Art i zespołu tanecznego Swan Dance. Swoje umiejętności wokalne zaprezentują kołobrzescy seniorzy oraz zespoły rockowe pracowni muzycznej Regionalnego Centrum Kultury. Wszystkich darczyńców rozgrzeje także Zespół Piosenki i Tańca Tirlitonki. Gwiazdą wieczoru będzie grupa The Cookies. Kołobrzeska edycja WOŚP będzie miała swoją odsłonę także na terenie Zespołu Szkół mieszczącego się przy ul. Piastowskiej. Tamtejsza impreza rozpocznie się o g. 11, a jedną z jej atrakcji mają być obsługiwane przez uczniów stoiska fryzjerskie.

Występy, licytacje, światełko do nieba


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stargardzie będzie grała na Rynku Staromiejskim. Finał rozpocznie o g. 15.30 spektakl „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w wykonaniu miejskich rajców. O g. 16 na scenie pojawią się zespoły „Poetica” i „Divers”. O g. 17.30 rozpocznie się koncert chóru „Cantore Gospel”, a po nim nastąpi pokaz Teatru Ognia oraz występ grupy „De Facto”. O g. 20 Światełko do Nieba, a następnie pokaz sztucznych ogni. Imprezie towarzyszyć będą także m.in. domek „Aniołkowo” oraz kąciki: herbaciany (z gorącymi napojami), ognisty (koksowniki) i bajkowy (czytanie bajek). 

W Kamieniu Pomorskim orkiestra Jurka Owsiaka będzie grać w hali widowiskowo-sportowej MOSiR-u przy ul. Wolińskiej 9. Start w niedzielę o godz. 14.30. Na scenie pojawią się: Folk Szczecin Emerald, zaprezentują się młodzi tancerze ze szkół tańca „Focus” i „Keep”, a także zespół O rety!Flażolety! z miejscowej szkoły muzycznej. W programie także m.in. dyskoteka, pokaz carvingu, aukcje, poczęstunek, loteria fantowa. Organizatorzy liczą na hojne serca mieszkańców.

Ponad 80 wolontariuszy będzie kwestować na rzecz największej orkiestry na świecie w Gryficach. Gwiazdą tegorocznego finału będzie zespół Kobranocka. Na scenie w Centrum Rozrywki Rodzinnej Kapitol pojawią się także lokalni artyści – Młodzieżowa Orkiestra Dęta Red Swing Low, Titty Twister oraz Sixty Seven. Jak zapewnia Paweł Kamiński, organizator gryfickiego sztabu – atrakcji nie zabraknie. Gryfice orkiestrowe szaleństwo rozpoczną już dziś (piątek) w miejscowym domu kultury, gdzie od g. 17 do wspólnego kwestowania zaproszą „Tarantule”, Zespół Tańca Ludowego z liceum „Chrobrego” oraz Red Swing Low pod batutą Krzysztofa Malickiego.

Lokalni artyści i instytucje włączą się do wielkiego grania również w Trzebiatowie. 24. Finał wystartuje o godz. 16 w Pałacu nad Młynówką. – Ostatnie odliczanie rozpoczęte – mówi Mirosław Bednarski, koordynator WOŚP w Trzebiatowie. Na scenie zaprezentują się – 4INT, Czas 3 Nowaki. Będą także pokazy strażackie, szalona zumba z Alicją Maciulewicz oraz pokaz tańca ognia w wykonaniu artystów związanych ze Stowarzyszeniem Historyczny Trzebiatów Chąśba. Amatorzy jednośladów będą mogli odbyć małą przejażdżkę z Trzebiatowskim Gangiem Motocyklowym. W orkiestrowe granie włączy się
Salon Fryzjerski Krzysztofy Kołakowskiej w Trzebiatowie. Będzie można uczesać się za symboliczny datek na rzecz WOŚP.

Orkiestra z motomaniakami

W niedzielę na ulice Szczecinka wyruszy około 70 wolontariuszy. A już o g. 11.30 w kinie Wolność rozpocznie się szczecinecki finał. Do wieczora na scenie będą występowały miejscowe zespoły artystyczne, a także Kamil Kowalski i zespół Overdrive. W przerwach pomiędzy występami prowadzone będą licytacje przedmiotów i gadżetów – nie tylko tych nadesłanych z Warszawskiego Sztabu WOŚP, ale także ofiarowanych przez szczecineckie firmy i przyniesionych przez mieszkańców miasta. W południe na Placu Kamińskiego zagra Moto Orkiestra przygotowana przez motomaniaków z SCS Klubu, Szczecineckiej Grupy Motocyklowej i Stowarzyszenia 4x4. Za datek do puszki będzie można pojeździć autami zabytkowymi i sportowymi, przejechać się w drifcie, obejrzeć akcje rozcinania pojazdu, a także wziąć udział w akcji ratunkowej. Szczecinecki finał zakończy o 20 Światełko do nieba. 

Finał WOŚP w Połczynie-Zdroju rozpocznie się 10 stycznia, ale zakończy dopiero 16 stycznia. Przez cały tydzień w szkołach odbywać się będą licytacje i inne działania, podczas których zbierane będą pieniądze do orkiestrowych puszek. Finał główny rozpocznie się o godz. 15.40 w kinie Goplana. W programie m.in. występy miejscowych zespołów i solistów, licytacja gadżetów i tradycyjne „Światełko do Nieba”. Ponadto, przez cały czas imprezy czynna będzie kawiarenka z ciepłymi napojami oraz wypiekami domowymi, przygotowanymi przez placówki wiejskie podległe Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju. Zysk ze sprzedaż również zasili skarbonki WOŚP. 

W Białogardzie orkiestrowe granie rozpocznie się o g. 16.30 w hali widowiskowo-sportowej Liceum Ogólnokształcącego. Atmosferę podgrzewać będą miejscowi wokaliści i tancerze. Gwiazdą wieczoru będzie ZoSia Karbowiak, półfinalistka duńskiej edycji programu X FACTOR. Nie zabraknie atrakcyjnych licytacji.

Czy rekord zostanie pobity?


Od wielu lat w Drawsku Pomorskim finał Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się na sportowo. Na ulicach pojawią się kwestujący wolontariusze, a już o godz. 13 w hali przy Gimnazjum Publicznym rozpoczną się orkiestrowe działania. W programie przewidziano występy amatorskich zespołów artystycznych z Drawska Pomorskiego, pokazy sztuk walki MMA i karate, pokazy ratownictwa medycznego i mecze piłki nożnej. Muzycznie całość okrasi DJ BIBI. Równolegle odbywać się będą warsztaty biżuterii, pokazy samochodów terenowych, malowanie twarzy i badania poziomu cukru we krwi i ciśnienia tętniczego. W przerwach odbywać się będą licytacje rozmaitych przedmiotów nadesłanych ze sztabu orkiestry i przekazanych przez darczyńców. W finale tradycyjnie światełko do nieba.

Kompania rycerska w Muzeum, grupy wokalne, taneczne i rekonstrukcyjne w galeriach handlowych, zespół Ivona jako gwiazda wieczoru i licytacje fantów na Rynku Staromiejskim, a także kilkuset wolontariuszy na ulicach – tak będzie wyglądał 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koszalinie.
Rok temu na rzecz Fundacji Jerzego Owsiaka w Koszalinie zebranych zostało ponad 232 tys. zł. Są apetyty na pobicie tego wyniku w niedzielę. Zabawy rycerskie w Muzeum potrwają od g. 10 do 18, od południa do 18 występy w Emce i Atrium, a scena na rynku rozbrzmiewać będzie w g. 14-20. W finale tradycyjnie światełko do nieba. ©℗

 (reg.)

Fot. D.GORAJSKI (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do @mania i tego cymbała
2016-01-11 22:12:44
Gdzie tu agresja? Nakręcasz się sama? Cymbał, proszę rozwiń tą myśl.
do VS
2016-01-10 23:57:23
Jak ten cymbał brzmiący:)
@Mania
2016-01-10 23:56:44
Skąd w tobie tyle agresji i nienawiści? Dlaczego wyzywasz ludzi, którzy mają inne poglądy? Więcej tolerancji!
VS
2016-01-10 21:39:53
Do malkontentów! Jak nie chcecie to nie dawajcie na WOŚP, a ja byłem i dałem jak co roku! Więcej, jestem z tego dumny!!!
Mania
2016-01-10 21:20:17
A ja uważam, że trolli głupota nie boli. Zazdrośnicy co zrobiliście dla innych? Boli Was to, że ktoś coś robi?. Przerasta Was to? Nikt Wam nie każe w tym uczestniczyć! Nic nie robisz to nie przeszkadzaj! Idź w tym czasie do kościoła i poproś Boga o mniejszą zawiść, o dobroć i o rozum. w Waszym wykonaniu to tak zawiść i małostkowość. Tylko dokopać komuś, bo on coś robi a ja siedzę i jestem zakompleksionym tchórzem.
berg
2016-01-10 19:16:08
Sześć informacji o WOŚP na głównej stronie. Jak w jakimś biuletynie Owsiaka. Komentarzy - zero. Jak widać, czytelników nie bardzo to interesuje. Dziwna jest polityka tego portalu.
szkoda komentować cenzura działa !!!!!!!!!
2016-01-10 17:53:30
Jak napisać parę słów prawdy o Owsiku to się nie ukaże!!! Jakie to ciecińskie i małostkowe ehh...
Inicjatywa słuszna ,ale...
2016-01-10 15:28:10
Tą samą kwotę można uzyskać odpisem od podatku 0,2% , bez dodatkowych kosztów dla miast i gmin !! Czy ktoś jeszcze wierzy ,że prąd , reklama w mediach, artyści, sceny, ochrona itp.to wszystko jest za free ??? Dodatkowo Owsiak ze swoją firmą ,żyją z tego przez cały rok !
Mariusz
2016-01-10 14:53:56
Prawda jest taka że szpitale i opieka lekarska powinna być na wyższym poziomie by nie było koniecznym organizowanie takich akcji. Dziwie się dlaczego kolejne rządy tylko dla siebie robią co najlepsze. Warszawka rozkwita z każdej strony, wynagrodzenia pracownikow także jakby oderwane od zeczywistosci' a na leczenie dla ludzi którzy dla rządów pracują na ich wypłaty i dostanie życie nie dba się! Z drugiej jednak strony, bardzo fajnie że ktoś organizuje takie poważne imprezy i że w Polakach jest jeszcze trochę chęci pomocy swoim rodakom. Widzę w szpitalach sprzęty ufundowane przez orkiestrę, wierze ze lekarze nie używają ich do prywatnych przyjęć pacjentów ale są używane w podstawowej opiece zdrowotnej. Pozdrawiam wszystkich kwestujących.
Moim zdaniem...,
2016-01-10 13:28:38
A ja uwazam ze obecny Rzad powinien postawic STOP tego typu "cwaniactwu i zebractwu" Pana O ! Na ten cel tj. NFZ pobierane sa przeciez od Ludzi pracujacych co miesieczne Podatki ! !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA