czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zagra WOŚP

Zagra WOŚP

Zagra WOŚP
Data publikacji: 2016-01-07 13:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 791 89641

W niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz dwudziesty czwarty - w Szczecinie przede wszystkim w budynku TVP Szczecin przy ul. Niedziałkowskiego 24 a oraz na terenie przed nim. Zbiórka będzie trwała w godzinach 11 - 21. Hasło tegorocznej edycji: "Mierzymy wysoko". Pieniądze zostaną przeznaczone na oddziały pediatryczne oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

O g. 10 rozpocznie się rejestracja uczestników happeningu biegowego "Policz się z cukrzycą" (wcześniej należy wypełnić formularz na stronie internetowej maratonczykream.szczecin.pl), który wystartuje o g. 12.

Od godz. 11 będzie działało Miasteczko Ratownicze. Możemy spodziewać się także ekspozycji pojazdów i sprzętu służb mundurowych - 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, Oddziału Prewencji Miejskiej Policji oraz Wojewódzkiej, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego, Straży Pożarnej oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pomorski Uniwersytet Medyczny przygotuje Miasteczko Medyczne. Co w nim? M.in. badania ciśnienia krwi, poziomu cukru, obliczanie BMI i układanie diety, masaż, pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy dzieciom, położne – ćwiczenia na piłkach, higiena niemowlęcia, nauka samobadania piersi na fantomach, badanie skóry, przegląd jamy ustnej, ogólne porady lekarskie i konsultacje medyczne.

Na g. 14 zaplanowano "Korowód Serc" - przejazd samochodów i motocykli od parkingu przy Jasnych Błoniach do ul. Niedziałkowskiego.

Na scenie od g. 13 zagrają szczecińskie zespoły, a w przerwach między koncertami będą prowadzone licytacje fantów i przedmiotów przekazanych na licytacje WOŚP. Jednocześnie wszyscy chętni będą mogli zwiedzać studio telewizyjne.

Godzina 20 to "Światełko do nieba"  na wieżowcu TVP Szczecin.

Finał WOŚP oznacza, że fragment ul. Niedziałkowskiego między al. Wojska Polskiego a ul. Monte Cassino zostanie wyłączony z ruchu - od g. 6 w niedzielę. Nie będzie można tam parkować od g. 18 w sobotę. Przywrócenie stałej organizacji ruchu ma nastąpić od poniedziałku od g. 5.00.

Imprezy związane z WOŚP to także m.in. Niewidomi Na Tandemach na Jasnych Błoniach w niedzielę w g. 11 - 14. Odbędą się tam wspólne przejazdy na tandemach a cykliści chcą ustawić się w kształt wielkiego serca.

(as)

Na zdj.: WOŚP zagra po raz 24.

Fot. D.GORAJSKI (arch.)

Komentarze

Obserwatorka
Kto chce to uczestniczy, nikt nikogo do niczego nie zmusza, a politycy niech się trzymają od tego z daleka.
2016-01-09 08:57:15
@kryspin
Szantaż moralny? Ohyda! Konstytucję sobie poczytaj.
2016-01-07 22:27:07
Powsinogi
Im dziękujemy. Biedne dzieci marzną na mrozie a ten wykorzystuje kasę na swoje interesy.
2016-01-07 19:27:05
kryspin
a osoba korzysta może ze sprzętu wosp jak tak o nieładnie
2016-01-07 14:19:34
obserwator
niech sobie gra po garazach. komu to potrzebne. to jest prywatna impreza pewnego gościa a terroryzuje nia wszystkich
2016-01-07 13:01:25

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie