Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

12 dywizja zostaje przy Orkiestrze

Data publikacji: 05 stycznia 2016 r. 16:34
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:39
12 dywizja zostaje przy Orkiestrze
 

W „Gazecie Wyborczej" pojawiła się we wtorek informacja o tym, że z udziału w niedzielnej zbiórce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wycofują się na Dolnym  Śląsku jednostki wojskowe. W Szczecinie i innych miejscowościach, w których stacjonują pododdziały 12 dywizji zmechanizowanej wojskowi będą w niedzielę z Owsiakiem zgodnie z planem.

„Gazeta" łączy rezygnację żołnierzy z uczestnictwa w imprezach WOŚP z wystąpieniem polityka PiS-u: „Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby" - tak poseł PiS Stanisław Pięta skomentował instrukcję Dowództwa Rodzajów Sił Zbrojnych w sprawie współpracy z organizacjami pozarządowymi. Pismo nie zakazuje jednak udziału w cywilnych imprezach. Informuje jedynie, że decyzja należy w takim wypadku do szefów poszczególnych jednostek. Mimo to po słowach Pięty wiele jednostek, dotąd zaangażowanych w Wielką Orkiestrę, zrezygnowało z udziału w niej." - piszą dziennikarze GW z Wrocławia. Wśród pododdziałów, które się wycofały jest m.in. 10 brygada kawalerii pancernej ze Świętoszowic oraz Wyższa Szkoła Wojsk Lądowych z Wrocławia. 

W Szczecinie udział żołnierzy i sprzętu 12 dywizji ma być jedną z atrakcji miasteczka orkiestrowego, które stanie przy ul. Niedziałkowskiego. Czy żołnierze „dwunastki" też chcą się wycofać?

- Dwunasta brygada będzie uczestniczyć w imprezie z okazji 24 finału Wielkiej Orkiestry zgodnie z planem i wcześniejszymi umowami - zapewnia major Marek Nabzdyjak, rzecznik prasowy 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Nasi żołnierze będą także brać udział w kilku innych wydarzeniach w miejscowościach, w których stacjonują nasze pododdziały.

* * *

Impreza przy i w budynku Telewizji Polskiej w Szczecinie to tylko jedno z kilkunastu wydarzeń w ramach tegorocznego finału WOŚP.  Na przykład od 11 do 14, na Jasnych Błoniach pojawią się tandemy uczestników akcji Niewidomi Na Tandemach. Poza zbiórką pieniędzy na rzecz WOŚP, odbędą się m.in. wspólne przejazdy na tandemach. Cykliści chcą także ustawić się w kształt wielkiego serca. ©℗

(ArR)

Fot. Robert STACHNIK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@as
2016-01-07 11:43:11
Na razie to sam plujesz. Zastanów się nad sobą.
as
2016-01-07 09:58:55
BRAWO! Chorzy ludzie dorwali się do władzy i plują jadem na każdego kto ma inne zdanie. W tym roku dam znacznie więcej na WOŚP. Tak aby socjalistów z PIS'u zabolało.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA