piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Miejska gra oficerów łącznikowych

Miejska gra oficerów łącznikowych

Miejska gra oficerów łącznikowych
Data publikacji: 2017-05-06 22:40
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:05
Wywietleń: 801 250504

Odnalezienie żeglarskich eksponatów w Muzeum Narodowym, organizacja transferu na lotnisko, a także opłynięcie boi…motorówką - takie właśnie zadania, aby jeszcze lepiej poznać Szczecin, mieli przed sobą oficerowie łącznikowi podczas gry miejskiej, która odbyła się w sobotę. Była ona jednym z elementów szkolenia opiekunów załóg statków przed zbliżającym się wielkimi krokami finałem regat The Tall Ships Races 2017.

W sierpniu już po raz trzeci Szczecin będzie gospodarzem finału regat The Tall Ships Races. Wielkie wydarzenie, które przyciąga miliony turystów oraz tysiące członków załóg statków, wymaga ogromnych przygotowań. Dlatego miasto nie tylko szykuje niezbędną infrastrukturę, ale także szkoli grupę blisko 150 osób – oficerów łącznikowych, którzy będą opiekowali się żeglarzami podczas pobytu w Szczecinie. To osoby w wieku od 18 do aż 73 lat, pochodzące ze Szczecina, Łodzi, Gdańska, Wrocławia, Warszawy, czy Bytomia, a także z Norwegii i Anglii.

- Oficerowie są szkoleni pod okiem trenerów od kilku miesięcy. Podczas 3 weekendów uczyli się historii miasta, poznawali specyfikę pracy oficera łącznikowego, m.in. od osób, które pełniły tę funkcję podczas wcześniejszych finałów regat. Uczyli się też podstaw komunikacji, ceremoniału morskiego i etykiety jachtowej, bezpieczeństwa na imprezach masowych, zasad savoir vivre oraz uczestniczyli w zajęciach integracyjnych i tanecznych – mówi Łukasz Wójcik z 4Seasons, organizator gry miejskiej dla oficerów łącznikowych, która była jednym z elementów szkolenia. Oficerowie podczas sobotniej gry nie tylko odnajdywali miejsca w naszym mieście, ale także uczyli się pracy zespołowej, skutecznej komunikacji i pozyskiwania informacji. Grę zorganizowali Centrum Żeglarskie, 4seasons oraz partnerzy Follow Me, WOPR, Muzeum Szczecina, Grupa IT, Bajgle Króla Jana, Home by Wolf.

- Włączyliśmy się w organizację gry miejskiej, aby pomóc oficerom poznać topografię miasta i pokazać, gdzie mogą zdobyć przydatne dla uczestników regat informacje o transporcie autokarowym. W siedzibie naszej firmy na Łasztowni, a także w biurze obsługi klienta przy Dworcu PKP urządziliśmy punkty kontrolne, do których musieli dotrzeć po wykonaniu zadań. Wymagały one od uczestników zdobycia wiedzy m.in. na temat połączeń komunikacyjnych Szczecina z innymi europejskimi miastami, w szczególności z Berlinem i tamtejszymi lotniskami. – mówi Paweł Antosik z Follow me! - partnera gry miejskiej.

Do finału regat zostało już tylko około 90 dni. W sierpniu do Szczecina przybędzie ok. 65 jednostek z załogami z całego świata. Będą to m.in. rodzime Dar Młodzieży i Fryderyk Chopin, rosyjskie Mir i Kruzenstern, czy brytyjski Royalist. Szacuje się też, że miasto odwiedzi około 2,5 turystów z kraju i zagranicy. (k)

Komentarze

wq
Każdy z nich ma swojego oficera prowadzącego?
2017-05-07 11:03:27
Mzk
2 przeinek5 turystów to znaczy dwóch i pół turysty !!!!!
2017-05-07 07:45:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy