wtorek, 25 lutego 2020.
Strona główna > Świat > Zamieszki w Paryżu

Zamieszki w Paryżu

Zamieszki w Paryżu
Data publikacji: 2015-11-29 18:40
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1901 43177

W wielu miastach Europy odbywały się w niedzielę protesty przed poniedziałkową inauguracją w stolicy Francji konferencji klimatycznej ONZ na szczeblu szefów państw i rządów. W samym Paryżu policja zatrzymała 100 osób w związku ze starciami.

- Małe grupy stosujące przemoc obrzucały siły porządkowe przedmiotami takimi, jak świece, a nawet bula do gry - przekazał prefekt paryskiej policji Michel Cadot.

Wcześniej w niedzielę policja starła się z ok. 200 uczestnikami nielegalnej demonstracji w obronie klimatu i demokracji na Placu Republiki w centrum Paryża, w pobliżu miejsca, gdzie wcześniej aktywiści utworzyli ludzki łańcuch. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego. Uczestnicy zgromadzenia nieśli transparenty z hasłami wzywającymi do działań na rzecz klimatu i obrony demokracji.

Zaplanowany na niedzielę marsz ekologów w przeddzień rozpoczynającej się w poniedziałek konferencji klimatycznej ONZ w Paryżu został zakazany przez policję na mocy stanu wyjątkowego, który obowiązuje we Francji po zamachach terrorystycznych z 13 listopada.

Oficjalna inauguracja konferencji klimatycznej COP21 na szczeblu szefów państw i rządów nastąpi w poniedziałek, ale już w niedzielę w Paryżu rozpoczęły się pierwsze rozmowy. Negocjacje, które potrwają do 11 grudnia, mają doprowadzić do zawarcia ambitnego porozumienia klimatycznego, które ma nie dopuścić do wzrostu średniej temperatury o ponad 2 stopnie Celsjusza w stosunku do epoki przedindustrialnej. (pap)

 

Komentarze

Zorientowana w temacie,
Tak miedzy innymi wygladaja dzienne... "zajecia demonstrujacych" Zachodnich Socjalistow i Komunistow, zyjacych z podatkow Pracujacych... czyli roznego rodzaju Zasilkow ! !
2015-12-01 11:04:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

kondolencje

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie