piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Świat > Zamach bombowy na autokar w pobliżu piramid w Gizie. Turyści ofiarami

Zamach bombowy na autokar w pobliżu piramid w Gizie. Turyści ofiarami [GALERIA] (akt. 1)

Zamach bombowy na autokar w pobliżu piramid w Gizie. Turyści ofiarami
Data publikacji: 2018-12-28 20:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-27 16:30
Wywietleń: 1569 369154

Co najmniej trzy osoby zginęły, a 12 zostało rannych w piątkowym zamachu bombowym na autobus turystyczny w pobliżu zespołu piramid w Gizie w Egipcie - poinformowały lokalne władze.

Zabici to dwaj wietnamscy turyści i egipski przewodnik. 10 rannych to Wietnamczycy, dwóch to obywatele Egiptu. W autobusie w trakcie wybuchu przebywało 14 osób. Tylko dwóm osobom z pojazdu udało się wyjść z zamachu bez szwanku. Ranni zostali przewiezieni do szpitala. Na miejscu zamachu działają służby bezpieczeństwa.

* * *

Do eksplozji doszło w piątek po południu niedaleko popularnego wśród turystów zespołu piramid w Gizie. Bomba była schowana pod murem i wybuchła w pobliżu autobusu przewożącego turystów. Na zdjęciach w mediach społecznościowych widać całkowicie spalony pojazd.

Według wstępnych informacji ładunek wybuchowy był domowej roboty. Na razie żadna z organizacji terrorystycznych nie przyznała się do przeprowadzenia zamachu.

Egipt walczy z radykalną islamską partyzantką, która dokonała wielu ataków, głównie na półwyspie Synaj, gdzie armia prowadzi od lutego zakrojoną na szeroką skalę ofensywę. Piątkowy atak jest jednak pierwszym od dwóch lat na zagranicznych turystów w Egipcie - zauważa AP.

(pap)

Fot. EPA

Zamach bombowy na autokar w pobliżu piramid w Gizie. Turyści ofiarami Zamach bombowy na autokar w pobliżu piramid w Gizie. Turyści ofiarami Zamach bombowy na autokar w pobliżu piramid w Gizie. Turyści ofiarami Zamach bombowy na autokar w pobliżu piramid w Gizie. Turyści ofiarami Zamach bombowy na autokar w pobliżu piramid w Gizie. Turyści ofiarami Zamach bombowy na autokar w pobliżu piramid w Gizie. Turyści ofiarami Zamach bombowy na autokar w pobliżu piramid w Gizie. Turyści ofiarami Zamach bombowy na autokar w pobliżu piramid w Gizie. Turyści ofiarami

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie