piątek, 06 grudnia 2019.
Strona główna > Świat > Zabici i ranni w strzelaninie w centrum handlowym w Teksasie

Zabici i ranni w strzelaninie w centrum handlowym w Teksasie

Zabici i ranni w strzelaninie w centrum handlowym w Teksasie
Data publikacji: 2019-08-03 22:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-09 20:01
Wywietleń: 948 406652

Kilka osób zginęło w sobotę w strzelaninie na terenie centrum handlowego w El Paso w Teksasie - poinformowała przedstawicielka miejscowych władz Olivia Zepeda. Policja przekazała, że sytuacja jest już pod kontrolą.

O zajściu został powiadomiony prezydent USA Donald Trump.

Informacje na temat liczby ofiar i domniemanych sprawców, napływające od przedstawicieli różnych władz, są na razie sprzeczne.

Zepeda informowała, że podejrzani sprawcy zostali ujęci. Nie ujawniła przy tym, ile osób ucierpiało w strzelaninie ani ilu jest podejrzanych. Z kolei według cytowanego przez agencję AP sierżanta Enrique Carrillo z lokalnej policji aresztowany został jeden podejrzany.

Policja na razie nie wypowiada się na temat liczby rannych czy zabitych. Za to zastępca gubernatora Teksasu Dan Patrick powiedział na antenie Fox News, że "mamy 15-20 ofiar, nie znamy jeszcze liczby zabitych".

Stacja NBC News podała z kolei, powołując się na źródła medyczne w miejscowej klinice uniwersyteckiej, że do placówki tej przewieziono co najmniej 10 poważnie rannych, a część osób z obrażeniami przetransportowano do innych szpitali.

Burmistrz El Paso Dee Mardo mówił w CNN o "kilku ofiarach śmiertelnych" oraz wskazał, że "w areszcie znajdują się trzy osoby podejrzane". Według tej telewizji ranne zostały co najmniej 22 osoby.

Biały Dom przekazał, że prezydent Trump został poinformowany o całym zajściu oraz rozmawiał o nim z prokuratorem generalnym Williamem Barrem i gubernatorem Teksasu Gregiem Abbottem.

Wcześniej policja poinformowała na Twitterze, że funkcjonariusze odpowiedzieli na zgłoszenie o strzałach, jakie miały paść w centrum handlowym Cielo Vista, oraz ostrzegła mieszkańców, by ze względów bezpieczeństwa trzymali się od tego miejsca z daleka.

Policja rozpoczęła przeszukiwanie okolicy Cielo Vista, ale zapewniono, że niebezpieczeństwo zostało zażegnane. Według CNN na miejsce skierowano wielu funkcjonariuszy.

Centrum handlowe, w którym padły strzały, znajduje się przy autostradzie międzystanowej, we wschodniej części miasta. El Paso położone jest na zachodzie stanu Teksas, przy granicy z Meksykiem.

We wtorek dwie osoby zginęły od strzałów w supermarkecie w stanie Missisipi, a kilka dni wcześniej 19-latek otworzył ogień podczas lokalnego festiwalu w niewielkiej miejscowości Gilroy na północy Kalifornii, zabijając trzy osoby; sprawca został zastrzelony przez wezwanych na miejsce policjantów.

(pap)

Fot. EPA/IVAN PIERRE AGUIRRE

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pomaszerowali w imię ekologii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie