Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Z powodu koronawirusa Austria zamyka ośrodki narciarskie

Data publikacji: 2020-03-14 07:49
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-15 14:16
Z powodu koronawirusa Austria zamyka ośrodki narciarskie
 

Tak jak w wielu innych krajach, tak i w Austrii odnotowano przypadki zarażenia koronawirusem. By ograniczyć jego rozpowszechnianie się, od poniedziałku (16 marca) zostaną zamknięte wszystkie ośrodki narciarskie w krajach związkowych: Tyrol, Ziemia Salzburska i Vorarlberg. 

Władze austriackie są w ciągłym kontakcie z odpowiednimi służbami i instytucjami w krajach sąsiadujących i członkowskich Unii Europejskiej oraz przygotowane w przypadku pogorszenia sytuacji.

Obecnie obowiązują ograniczenia wjazdu dla podróżnych z obszarów podwyższonego ryzyka zarażenia wirusem. Bezpośrednie loty z Iranu, Korei Południowej, Chin i Włoch zostały odwołane. Połączenia kolejowe z Włoch zostały zawieszone. Osoby podróżujące z Włoch do Austrii są zobowiązane do przedstawienia negatywnego wyniku na obecność wirusa COVID 19. W przeciwnym razie przekroczenie granicy nie jest możliwe. Obywatele państw trzecich, którzy znaleźli się w strefie ryzyka w ciągu 14 dni od rozpoczęcia podróży, także muszą przedstawić zaświadczenie lekarskie o negatywnym wyniku testu na obecność wirusa. Zaświadczenie nie może być starsze niż 4 dni. Za obszary podwyższonego ryzyka uważane są kraje, dla których obowiązuje ostrzeżenie przed podróżowaniem.

Ponadto austriacki rząd zakazał organizowania wydarzeń masowych z udziałem ponad 500 osób na świeżym powietrzu oraz 100 osób w pomieszczeniu. Pierwsze instytucje kulturalne odwołały swoje wydarzenia. 

Od poniedziałku (16 marca) zostaną zamknięte wszystkie ośrodki narciarskie w następujących krajach związkowych Austrii: Tyrol, Ziemia SalzburskaVorarlberg.
Nie będą działać wyciągi narciarskie, kolejki górskie i hotele.

(ip)

Fot. tirol.at

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA