środa, 01 kwietnia 2020.
Strona główna > Świat > Z powodu koronawirusa Austria zamyka ośrodki narciarskie

Z powodu koronawirusa Austria zamyka ośrodki narciarskie

Z powodu koronawirusa Austria zamyka ośrodki narciarskie
Data publikacji: 2020-03-14 07:49
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-15 14:16
Wywietleń: 822 447500

Tak jak w wielu innych krajach, tak i w Austrii odnotowano przypadki zarażenia koronawirusem. By ograniczyć jego rozpowszechnianie się, od poniedziałku (16 marca) zostaną zamknięte wszystkie ośrodki narciarskie w krajach związkowych: Tyrol, Ziemia Salzburska i Vorarlberg. 

Władze austriackie są w ciągłym kontakcie z odpowiednimi służbami i instytucjami w krajach sąsiadujących i członkowskich Unii Europejskiej oraz przygotowane w przypadku pogorszenia sytuacji.

Obecnie obowiązują ograniczenia wjazdu dla podróżnych z obszarów podwyższonego ryzyka zarażenia wirusem. Bezpośrednie loty z Iranu, Korei Południowej, Chin i Włoch zostały odwołane. Połączenia kolejowe z Włoch zostały zawieszone. Osoby podróżujące z Włoch do Austrii są zobowiązane do przedstawienia negatywnego wyniku na obecność wirusa COVID 19. W przeciwnym razie przekroczenie granicy nie jest możliwe. Obywatele państw trzecich, którzy znaleźli się w strefie ryzyka w ciągu 14 dni od rozpoczęcia podróży, także muszą przedstawić zaświadczenie lekarskie o negatywnym wyniku testu na obecność wirusa. Zaświadczenie nie może być starsze niż 4 dni. Za obszary podwyższonego ryzyka uważane są kraje, dla których obowiązuje ostrzeżenie przed podróżowaniem.

Ponadto austriacki rząd zakazał organizowania wydarzeń masowych z udziałem ponad 500 osób na świeżym powietrzu oraz 100 osób w pomieszczeniu. Pierwsze instytucje kulturalne odwołały swoje wydarzenia. 

Od poniedziałku (16 marca) zostaną zamknięte wszystkie ośrodki narciarskie w następujących krajach związkowych Austrii: Tyrol, Ziemia SalzburskaVorarlberg.
Nie będą działać wyciągi narciarskie, kolejki górskie i hotele.

(ip)

Fot. tirol.at

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie