poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Wzmacniać szacunek do Polaków

Wzmacniać szacunek do Polaków

Wzmacniać szacunek do Polaków
Data publikacji: 2015-09-15 20:48
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-18 02:47
Wywietleń: 1102 20743

Polski prezydent Andrzej Duda spotkał się we wtorek w Londynie z premierem Davidem Cameronem. Ocenił, że kraje mają "szerokie pole do współpracy". Podczas swojej dwudniowej wizyty w Wielkiej Brytanii Duda uczcił 75. rocznicę Bitwy o Anglię i rozmawiał z Polonią o powrocie rodaków do kraju.

Prezydent powiedział, że z Cameronem rozmawiał także o uchodźcach, sprawach europejskich, bezpieczeństwie militarnym i energetycznym.

- Premier zgodził się ze mną, że konieczny jest rozwój infrastruktury NATO, w Europie Środkowo-Wschodniej także, czyli wzmacnianie wschodniej flanki Sojuszu - powiedział. Jak relacjonował prezydent, premier Cameron stwierdził, że bardzo szanuje Polaków, którzy pracują w Wielkiej Brytanii, za ich pracowitość.

- Prosiłem, żeby wzmacniać w społeczeństwie brytyjskim szacunek do Polaków. Tutaj cały czas pamięta się o tych wielkich zasługach polskich żołnierzy – dodał Andrzej Duda. Przypomniał, że w Londynie obchodzono we wtorek 75. rocznicę Bitwy o Anglię.Tego dnia wręczył także uczestniczkom Powstania Warszawskiego mieszkającym w Wielkiej Brytanii awanse na wyższe stopnie oficerskie.

Odnosząc się do polskich imigrantów prezydent mówił:

- Nie mam odwagi powiedzieć: "Wracajcie do kraju". Konieczny jest cały szereg działań, które spowodują, że ludzie wrócą i nie będą rozczarowani, nie powiedzą, że ten człowiek nas okłamał. Pytanie jest proste: czy jest więcej miejsc pracy w ich miejscowościach, czy szanse są większe, czy łatwiej prowadzić działalność gospodarczą, czy obciążenia są mniejsze. Ja tych zmian nie widzę - podkreślił, wymieniając pomysły na poprawę sytuacji m.in. rozwiązania podatkowe. (pap)

Więcej w e-wydaniu i środowym "Kurierze" z dnia 16 września 2015 r.

Na zdjęciu: Andrzej Duda i David Cameron podczas powitania, przed spotkaniem w rezydencji premiera w Londynie

Fot. PAP/Jacek Turczyk

Komentarze

Jak Nas widza... tak pozniej o Nas mowia i pisza...! !
By Anglicy zwiekszyli szacunek do Polakow w Angli. to w minimum 80 % musza na to zapracowac sobie...sami - przebywajacy tam Polacy ! !
2015-09-16 10:24:38
.R.I.P.
Wypowiedź prezydenta Dudy jest jak najbardziej prawdziwa i realna .Jeżeli chodzi o tych zniesmaczonych wypowiedzią to był i jest to szok dla Kopacz ,Petru ,Olejnik i Frasyniuka powiem jedno wasze dotychczasowe życie i w czym żyliście to fałsz ,obłuda i zakłamanie taki wizerunek bardzo wam odpowiadał myśleliście , że Polacy tego kraju to idioci nic nie rozumiejący otóż nie jest inaczej to Polacy was mieli i mają za idiotów . To wy po 4 czerwca 1989 nasraliście do tego polskiego gniazda i to przez wasz smród i fetor tak zalatywało , że Polacy wyjechali z tego marazmu i beznadziei na nic się zdało twierdzenie zielona wyspa sam autor tej wypowiedzi ukradł połowę finansów z OFE a później jak szczur uciekł z tego tonącego statku dobrze i prawdziwe powiedziała uczennica wtedy siedemnastolatka kim i czym jest .Brawo prezydencie tak trzymać .
2015-09-15 19:37:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy