Niedziela 23 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Więzienie dla dzieci za obrazę prezydenta

Data publikacji: 2015-10-28 21:25
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:45
Więzienie dla dzieci za obrazę prezydenta
 

Prokuratura w tureckim mieście Diyarbakir zażądała kary więzienia od roku do czterech lat dla dwóch chłopców w wieku 12 i 13 lat za "obrazę prezydenta" Recepa Tayyipa Erdogana. Chłopcy podarli jego plakaty - poinformował w środę turecki dziennik "Radikal".

Chłopcy, którzy są kuzynami, zostali aresztowani 1 maja, gdy podarli plakaty z podobizną prezydenta. Jeden z nich powiedział, że zrobili to, bo chcieli zarobić sprzedając papier na makulaturę, a ponadto nie przyjrzeli się temu, kogo przedstawiają zdjęcia.

Prokuratura utrzymuje, że dzieci popełniły poważne wykroczenie, jednak zastrzega, że wyrok może być skrócony o połowę, ponieważ oskarżeni są nieletni.

Agencja EFE podaje, że w ostatnich latach odbyło się wiele takich procesów, w których osoby nieletnie zostały oskarżone o "obrazę prezydenta" Erdogana. Prezydent oskarżany jest coraz częściej o autorytarne inklinacje i próby uciszenia opozycji oraz niezależnych mediów. (pap)

Fot. EPA/DENIZ TOPRAK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

PL
2015-10-30 13:40:03
To co dopiero powinno być w Polsce, skoro prezydent jest szkalowany przez niektórych, a jego drugi poprzednik był już całkowicie znieważany?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA