Sobota 28 maja 2022r. 
REKLAMA

Turcja to nie obóz koncentracyjny

Data publikacji: 2015-10-20 19:07
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:45
Turcja to nie obóz koncentracyjny
 

Turecki premier Ahmet Davutoglu oświadczył, że Turcja nie jest "obozem koncentracyjnym" i odmawia przyjmowania na stałe na swoim terytorium migrantów, których nie chce u siebie UE.

W zamian Turcja miała otrzymać dodatkowe środki, jednak według niej propozycja Brukseli jest nie do przyjęcia.

- Nie możemy zaakceptować porozumienia według następującej zasady: "Dajcie nam pieniądze i imigranci zostają w Turcji". Turcja nie jest obozem koncentracyjnym - oznajmił Davutoglu. Przekazał to stanowisko niemieckiej kanclerz Angeli Merkel i ocenił, że Turcję w ostatnich latach zostawiono "samej sobie". Według oficjalnych danych przyjęła ona do tej pory 2,2 mln syryjskich uchodźców. Dlatego premier dodał, że "nikt nie może oczekiwać od Turcji, by przekształciła się w obóz koncentracyjny, gdzie zostaną wszyscy uchodźcy". (pap)

 

Na zdjęciu: Uchodźcy w jednym z obozów, gdzie rejestrowani są imigranci

Fot. EPA/GEORGI LICOVSK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Realnie patrzac,
2015-10-22 10:42:54
IS-lamistow niech ewentualnie "ratuja" wg. Ich IS-lamskich PO-trzeb... Ich IS-lamskie Kraje - tak w Wielkiej Afryce albo i w Azji ! Europa nie jest i dlugo jeszcze nie chce i nie bedzie... "IS-lamskim Kontynentem" ! !
W czym "problem" Panie Ahmet Davutolgu...??
2015-10-20 21:38:15
Nic prostrzego jak PO-djac Meska Decyzje... i PO-odsylac Ich spowrotem na Ich Wielki Kontynent tj. do Afryki Polnocnej, ktora jest kilka razy wieksza od Europy i niech sobie tam spowrotem dalej wedruja 24 godziny na dobe... tak PO dlugosci jak i PO szerokosci, alibo PO IS-lamsku w mniejsze czy wieksze kolka... jak to robia PO-dczas swojego Ramadanu ! ! !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA