wtorek, 11 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Piłka nożna. Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Piłka nożna. Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku
Data publikacji: 2015-10-28 11:43
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-28 11:44
Wywietleń: 797 33938

DO XVI edycji piłkarskiego turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zgłoszonych zostało ponad 320 tys. dzieci z całej Polski. Z początkiem października ruszą rozgrywki, a dziewczęta i chłopcy ze wszystkich województw zaczynają rywalizację o finał na Stadionie   Narodowym.

Blisko 30 tys. drużyn ma szansę na spełnienie piłkarskich marzeń i zagranie w finale na Stadionie Narodowym w Warszawie. Warto podkreślić, że prawie 40 proc. zgłoszonych do nowej edycji drużyn to zespoły dziewcząt. Najliczniej obsadzoną kategorią wiekową jest U-12 stanowiąca aż 40 % wszystkich drużyn. Ważnym akcentem startującej edycji jest również wzrost liczby uczestników w najmłodszej kategorii wiekowej – co czwarta zapisana drużyna do turnieju to właśnie zespół do lat 8. Drużyny U-10 stanowiły 34 proc. wszystkich zapisanych zespołów.

Do tej pory we wszystkich edycjach turnieju zagrało już łącznie ponad milion dzieci. Wśród wychowanków są tacy piłkarze jak obecni reprezentanci Polski – Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński, mistrzowie Polski z Lecha Poznań – Tomasz Kędziora i Marcin Kamiński, czy mistrzowie Europy do lat 17 jak Paulina Dudek. -

Nie znam lepszej, sympatyczniejszej imprezy dla dzieciaków niż właśnie nasz turniej. Doczekaliśmy chwili, kiedy wszyscy zdają sobie sprawę, że najlepszy sposób na dorastanie, na zdrowy model życia to sport a zwłaszcza futbol. Z takim partnerem jak Tymbark możemy realizować marzenia młodziutkich piłkarzy… - powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek.

(mij)

Więcej w czwartkowym „Kurierze"

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie