Niedziela 23 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Data publikacji: 2015-10-28 11:43
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-28 11:44
Piłka nożna. Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku
 

DO XVI edycji piłkarskiego turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zgłoszonych zostało ponad 320 tys. dzieci z całej Polski. Z początkiem października ruszą rozgrywki, a dziewczęta i chłopcy ze wszystkich województw zaczynają rywalizację o finał na Stadionie   Narodowym.

Blisko 30 tys. drużyn ma szansę na spełnienie piłkarskich marzeń i zagranie w finale na Stadionie Narodowym w Warszawie. Warto podkreślić, że prawie 40 proc. zgłoszonych do nowej edycji drużyn to zespoły dziewcząt. Najliczniej obsadzoną kategorią wiekową jest U-12 stanowiąca aż 40 % wszystkich drużyn. Ważnym akcentem startującej edycji jest również wzrost liczby uczestników w najmłodszej kategorii wiekowej – co czwarta zapisana drużyna do turnieju to właśnie zespół do lat 8. Drużyny U-10 stanowiły 34 proc. wszystkich zapisanych zespołów.

Do tej pory we wszystkich edycjach turnieju zagrało już łącznie ponad milion dzieci. Wśród wychowanków są tacy piłkarze jak obecni reprezentanci Polski – Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński, mistrzowie Polski z Lecha Poznań – Tomasz Kędziora i Marcin Kamiński, czy mistrzowie Europy do lat 17 jak Paulina Dudek. -

Nie znam lepszej, sympatyczniejszej imprezy dla dzieciaków niż właśnie nasz turniej. Doczekaliśmy chwili, kiedy wszyscy zdają sobie sprawę, że najlepszy sposób na dorastanie, na zdrowy model życia to sport a zwłaszcza futbol. Z takim partnerem jak Tymbark możemy realizować marzenia młodziutkich piłkarzy… - powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek.

(mij)

Więcej w czwartkowym „Kurierze"

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA