Czwartek 26 maja 2022r. 
REKLAMA

Więcej NATO na wschodzie

Data publikacji: 2016-02-10 22:51
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Więcej NATO na wschodzie
 

Ministrowie obrony państw NATO zgodzili się na wzmocnienie obecności wojskowej na wschodniej flance - poinformował sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg. Szef MON Antoni Macierewicz ocenił, że to jedno z najistotniejszych działań na najbliższe lata.

Uzgodnienia zapadły wczoraj na spotkaniu szefów resortów obrony Brukseli. Stoltenberg dodał, że obecność ta będzie "wielonarodowa, aby było jasne, że atak na jednego członka Sojuszu jest atakiem na wszystkich sojuszników oraz że Sojusz odpowie jako całość". - Musimy zapewnić, że będziemy w stanie obronić każdy z krajów sojuszniczych przed wszelkiego rodzaju zagrożeniem - podkreślił Stoltenberg. Wyjaśnił, że decyzje te to odpowiedź Sojuszu na zmienione warunki bezpieczeństwa w obliczu "bardziej asertywnej" polityki Rosji.

Według Stoltenberga planiści Sojuszu mają wiosną przedstawić konkretne propozycje dotyczące tego, jakie i jak liczne siły mają być zaangażowane we wzmacnianie wschodniej flanki NATO. Ostateczne decyzje zapadną na lipcowym szczycie Sojuszu w Warszawie. (pap)

Więcej w czwartkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Z histori wziete,
2016-02-12 11:29:01
Wiecej NATO na Wschodzie... a IS-lamistow na Zachodzie...! Czyli ze w koncu moze byc: z jednej IS-lamisci... a z drugiej Komunisci i PO-stkomunisci ? A My w dalszym ciagu w srodku !!
A co inni Dyplomaci NA TO...?
2016-02-12 01:37:12
NATO NATEM niech bedzie i LATEM... ale i czas najwyzszy, by obie strony znalazly wreszcie "okragly czy kwadratowy stol" i zaczely ze soba rozmawiac... zapobiegajac duzej tragedi na przyszlosc !!
...i Polaczkowie,
2016-02-10 23:35:54
wspólnie z Banderowcami, będą z Ruskimi wojować...plan jak marzenie, i sprawiedliwość, że po hołocie co na to pozwoliła, ślad nawet nie zostanie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA