Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

W styczniu debata o Polsce

Data publikacji: 2015-12-17 12:14
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
W styczniu debata o Polsce
 

19 stycznia Parlament Europejski ma debatować o sytuacji w Polsce. Jak poinformował rzecznik PE Jaume Duch, o włączeniu tego tematu do porządku obrad zdecydowała wczoraj Konferencja Przewodniczących europarlamentu. Zastrzegł, że ostateczny porządek zostanie przyjęty dopiero na kilka dni przed styczniową sesją.

Decyzja ta ma związek z toczącym się w Polsce sporem o wybór sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Szef delegacji PO w europarlamencie Jan Olbrycht napisał na Twitterze, że za przeprowadzeniem debaty o Polsce były frakcje socjalistów, liberałów, Zieloni, a Europejska Partia Ludowa, do której należą PO i PSL, wstrzymała się od głosu.

- Naszym zdaniem na taką debatę jest w tej chwili za wcześnie, ponieważ pewne rzeczy się toczą w tej chwili w Polsce. Wolelibyśmy, żeby takiej debaty nie było. Nastrój jest taki, że rośnie potrzeba tej debaty i myślę, że jej nie powstrzymamy - powiedział. Z kolei europoseł PiS Tomasz Poręba uznał, że decyzja o debacie "to jakieś szaleństwo", a nawet próba zakwestionowania demokratycznych wyborów w Polsce.

- Nie ma żadnych podstaw do tej debaty i twierdzeń, że demokracja w Polsce jest zagrożona - oświadczył Poręba. (pap)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

w-PiS-anka,
2015-12-17 23:36:57
A nie moze PE zapytac Donalda Tuska by im wytlumaczyl... o co teraz "wlaczy" tak zaciekle w Polsce jego PO-stkomunistyczna Partia z tym nowym KOD-em ? Chyba ze i Sam Pan Donald juz nie wie... ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA