poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Szef PE : wydarzenia w Polsce mają charakter zamachu stanu

Szef PE : wydarzenia w Polsce mają charakter zamachu stanu

Szef PE : wydarzenia w Polsce mają charakter zamachu stanu
Data publikacji: 2015-12-14 21:21
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-26 08:49
Wywietleń: 373 55785

- Oczekuję, że szef PE Martin Schulz nie tylko zaprzestanie takich wypowiedzi, ale również przeprosi Polskę - tak premier Beata Szydło odniosła się w poniedziałek do słów niemieckiego polityka, który w jednym z wywiadów powiedział, że wydarzenia w Polsce "mają charakter zamachu stanu".

Premier była pytana na konferencji prasowej o poniedziałkową wypowiedź szefa Parlamentu Europejskiego, który ocenił, że "to, co rozgrywa się w Polsce, ma charakter zamachu stanu i jest dramatyczne". "Wychodzę z założenia, że w tym tygodniu, a najpóźniej podczas posiedzenia w styczniu, będziemy o tym w Parlamencie Europejskim obszernie dyskutować" - zapowiedział polityk niemieckiej SPD w wywiadzie dla radia Deutschlandfunk.

- Takie wypowiedzi - a nie jest to pierwsza wypowiedź w takim tonie i w takim charakterze pana przewodniczącego Schulza - dotyczące Polski i spraw Polski dla mnie są nie do przyjęcia - podkreśliła polska premier.

Szydło podkreśliła, że nie wyobraża sobie, iż polityk "zajmujący takie eksponowane stanowisko w UE wyraża swoje opinie tylko i wyłącznie na podstawie doniesień medialnych". 
(pap)

Fot. EPA/KAY NIETFELD

Więcej we wtorkowym wydaniu „Kuriera Szczecińskiego”.

Komentarze

W PO-dwojonej PO-staci...,
Do wpisu bolo...Facetowi juz duzo nie PO-zostalo, tylko wyjsc z siebie... i najwyzej stanac jeszcze "kolo siebie" ??
2015-12-26 01:33:56
Żądanie przeprosin
Gdyby każdy z pełnoletnich obywateli Polski wysłał do Pana Martina Schulza list z żądaniem przeprosin za tak karygodne wypowiedzi, szkalujące naród polski, to z pewnością jego kancelaria miałaby trochę pracy.
2015-12-18 10:54:44
Wawrzek
Dziwny ten Szef Parlamentu Europejskiego, który nie zauważył w Niemczech pełniącego przez kilkadziesiąt lat funkcji Burmistrza jednego z niemieckich miast KATA WARSZAWY - ZBRODNIARZA WOJENNEGO - REIEHARDTA. HAŃBA PANIE SZULC.
2015-12-17 14:57:02
Ben
Kaczyński szybciej odda władzę niż w poprzednim rozdaniu.Chyba, .że najbliższe otoczenie zorientuj się iż czas na dobrą zmianę.
2015-12-16 18:37:10
Mowak
Fakty są takie, jak w tytule.
2015-12-16 14:13:46
Jarun
Hymn Niemiec wyraźnie zaznacza granicę Rzeszy: Niemcy, Niemcy ponad wszystko, Ponad wszystko na świecie, Jeśli zawsze dla obrony Po bratersku są złączone Od Mozy(rzeka płynąca we Francji, Belgi i Holandii) aż po Niemen (rzeka na Białorusi i Litwie) Od Adygi(rzeka we Włoszech) aż po Bełt Niemcy, Niemcy ponad wszystko, Ponad wszystko na świecie! Na razie ta zwrotka nie jest śpiewana.
2015-12-15 18:08:44
.
Gauleiter Schulz stracił panowanie nad sobą i obnażył prawdziwą twarz.
2015-12-15 11:44:47
bolo
@ odludek - jest już ustawa 1066, to na wstęp starczy.
2015-12-15 08:51:58
ma na myśli działąnia KODu?
zzzz
2015-12-15 07:50:10
kazek
Czyli wszystko u nas ok, gorzej jakby nas klepali po ramionach i mówili, że jesteśmy "prymusami" Europy - politycznie poprawnym ściekiem.
2015-12-15 06:33:01
odludek
@bolo.Tym razem to nie będzie pancernik tylko Grenzschutz. Już się o tym myśli w Burdelli, usp w Brukseli.
2015-12-15 06:29:57
Uwaga... lub... Achtung,
Kto pod Kim dolki kopie... Ten predzej czy pozniej...Sam w nie wpada ! !
2015-12-15 00:34:21
Dorosly juz Polak,
Panie Schulz... rok mamy juz 2015-y i prosze Nas doroslych i samodzielnych Polakow - PO-nownie i wiecej nie straszyc ! Lepiej tam w Niemczech zajmijcie sie Waszymi "problemami"... a szczegolnie tym Waszym "Multi-Kulti" ! A Nam Polakom dajcie Swiety Spokoj, gdyz z Naszymi sprawami... to juz sami sobie w RP poradzimy ! !
2015-12-14 23:56:22
bolo
- pan Niemiec się denerwuje! Co się stanie jak "wyjdzie z nerw"? Jest jakiś "Schleswig-Holstein" już z "kurtuazyjną wizytą"?
2015-12-14 22:39:18