wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > W polskiej ciężarówce znaleziono milion euro

W polskiej ciężarówce znaleziono milion euro

W polskiej ciężarówce znaleziono milion euro
Data publikacji: 2017-04-11 23:19
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 1147 237368

Francuscy celnicy podczas kontroli w Urrugne, na południu Francji przy granicy z Hiszpanią, znaleźli w samochodzie marki Audi z polską tablicą rejestracyjną milion euro w gotówce - podała tamtejsza służba celna. Pojazdem jechały dwie osoby.

Jak informuje "Le Parisien", dochodzenie w sprawie prowadzi krajowa służba śledcza ds. celnych (SNDJ). Celnicy dokonali odkrycia 26 marca, w samochodzie jadącym z Hiszpanii. Poinformowano o nim dopiero teraz. Banknoty były ukryte za przednimi fotelami oraz po prawej stronie samochodu w okolicy bagażnika. Po demontażu części konstrukcji znaleziono kolejne pieniądze, umieszczone w skrzynce ukrytej za tylnym zderzakiem. W sumie naliczono 1 033 225 euro. Nie podano, jakiej narodowości były jadące samochodem osoby. 

"Le Parisien" informuje, że w 2016 roku SNDJ prowadziła prawie 400 dochodzeń ws. prania pieniędzy. W ich toku skonfiskowano lub zidentyfikowano 149 mln euro pochodzących z działalności przestępczej - o 170 proc. więcej niż w roku 2015.

(pap)

Fot. EPA/FRENCH CUSTOMS SERVICE

Komentarze

Pikuś
Znajdą się inne pieniądze dla imigrantôw. Fajnie, że imigranci w końcu przyjadą do Polski, wreszcie pokażą pozytywną różnicę między globalną tolerancją a polskim zaściankiem i dewocją.
2017-04-13 21:26:41
Kto wie ?
A moze to tylko "Czesc Kasy"... za PO-gonione "prochy" ??
2017-04-13 00:22:07
do @ Cos i dla CBA...
- "transza" od Sorosa na "rozwój demokracji liberalnej" w Polsce. Niech "CEBA" sprawdzi czy nie byli przypadkiem na Maderze.
2017-04-12 14:03:07
bobo
Miał "kratkę" to ciężarówka
2017-04-12 07:57:57
kasa
Pewnie to płotka, a takich samochodów idą setki. Na pewno uczciwi ludzie nie ukrywają tak swoich pieniędzy. Dla niepoznaki jechali starym samochodem, który nie rzuca się w oczy, a tu taki skarb. Chociaż z drugiej strony, te ponad 4 mln złotych to tylko 2000 najniższych pensji, a więc 2000 miesięcy pracy - ponad 166 lat pracy. Może to majątek kilku pokoleń?
2017-04-12 07:15:30
?
Nie wiedziałem, ze AUDI produkuje ciężarówki ???
2017-04-12 00:15:05
Cos i dla CBA...
Ciekawe z jakiej kolejnej Afery... i Kto za tym stoi...?? A moze jest to Kasa od "Multi-Kulti" za przemyt do Europy ??
2017-04-12 00:02:49
tir
Polska ciężarówka - audi a4 hah