niedziela, 08 grudnia 2019.
Strona główna > Świat > Tusk wybrany na szefa Europejskiej Partii Ludowej

Tusk wybrany na szefa Europejskiej Partii Ludowej

Tusk wybrany na szefa Europejskiej Partii Ludowej
Data publikacji: 2019-11-20 21:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-22 19:37
Wywietleń: 543 428845

Były premier Polski i lider Platformy Obywatelskiej, obecny przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk został w środę wybrany na szefa Europejskiej Partii Ludowej na kongresie tego ugrupowania w Zagrzebiu.

- Jestem bardzo zaszczycony i poruszony - mówił Donald Tusk tuż po tym, jak został wybrany na przewodniczącego. - To dla mnie bardzo ważna chwila.

Tuska poparło 491 delegatów. Przeciwko jego kandydaturze oddano 37 głosów, co oznacza, że otrzymał poparcie 93 proc. głosujących. Teoretycznie uprawnionych do głosowania było nieco ponad 700 osób, ale głosów oddano 540, w tym 12 nieważnych. Polak nie miał kontrkandydatów, dlatego od początku było jasne, że zostanie wybrany na stanowisko.

- Konkurencja nie była jakaś wymagająca, biorąc pod uwagę, że byłem jedynym kandydatem - żartował w rozmowie z polskimi dziennikarzami w Zagrzebiu szef Rady Europejskiej.

(pap)

Na zdjęciu: Donald Tusk przyjmuje gratulacje od kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

Fot. EPA/ANTONIO BAT

Komentarze

do @ haha
- ja "wyję" gdy czytam o "wnuczku dziadka z WH"; Donald Tusk: Być polskim premierem to stukrotnie ważniejsza rzecz niż awanse europejskie - Podjąłem decyzję o tym, że chcę być dalej polskim premierem - powiedział w programie „Tomasz Lis na Żywo” Donald Tusk. Odniósł się w ten sposób do spekulacji na temat ewentualnego kandydowania na stanowisko szefa Komisji Europejskiej.
2019-11-22 19:31:18
haha
Słychać wycie? - znakomicie. Możecie trolle Panu Tuskowi skoczyć.
2019-11-22 13:13:33
Antoni
Nie wie m dlaczego akurat małych ale to, że klotliwych, to nie nie koniecznie może być minus. Ludzie z PiSu teraz rozwijają Polskę, "sprzątają" po aferach poprzedniej władzy ale oczywiście trafiają się takie owce jak Pan Banaś, który powinien być zamknięty jeżeli jest winny. Z drugiej strony jest w zamian Pan Neumann czy Gawłowski.
2019-11-22 11:09:13
Edmund
A małych kłotliwych kretaczy z PISu jakoś nigdzie nie chcą.
2019-11-22 08:16:34
Olaboga
Dwoje z "polskim" pochodzeniem, Keschner- Kazimierczak i Taube, zapewne będą walczyć o dobro Polski
2019-11-21 23:34:23
max
Kolejna fucha od Niemców za szkodzenie Polsce!
2019-11-21 09:56:10
Gratulacje
A co to obchodzi prawdziwych Polaków?
2019-11-21 07:30:09
Brawo i gratulacje
Mam nadzieję że za 4 lata jednak zdecyduje się kandydować i zostanie Prezydentem Polski
2019-11-21 07:20:13
Czyli ze nic nowego ?
Gdyz Unijni Ludowcy... wybrali se dalej i PO-nownie Swojego Ludowca !/!
2019-11-21 00:30:04
CDN
Pelna zgoda niech niemiecki kundel zostanie na stale.
2019-11-20 23:53:43
kibic
i niech tam pozostanie na zawsze.Amen.
2019-11-20 21:58:59