niedziela, 17 listopada 2019.
Strona główna > Kraj > Tusk: Nie będę kandydował w wyborach prezydenckich

Tusk: Nie będę kandydował w wyborach prezydenckich

Tusk: Nie będę kandydował w wyborach prezydenckich
Data publikacji: 2019-11-05 18:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-07 19:49
Wywietleń: 478 426115

Nie będę kandydował w zbliżających się wyborach prezydenckich - poinformował we wtorek szef Rady Europejskiej, były premier Donald Tusk w rozmowie z dziennikarzami Polsat News i TVN24.

- Ogłaszam tę decyzję dzisiaj, bo czas nagli, a nie chciałbym w żaden sposób utrudniać opozycji procesu wyłaniania kandydatur - oświadczył były premier.

- Uważam, że możemy te wybory wygrać, ale do tego potrzebna jest kandydatura, która nie jest obciążana bagażem trudnych, niepopularnych decyzji, a ja takim bagażem jestem obciążony od czasów, kiedy byłem premierem - podkreślił Tusk. Zapowiedział, że będzie wspierał kandydata opozycji w nadchodzących wyborach prezydenckich

- Wykorzystam każdą możliwość, aby nadal wzmacniać pozycję Polski w Europie i na świecie - zadeklarował szef rady Europejskiej.

W sierpniowym wywiadzie dla TVN24, Tusk zapowiadała, że 2 grudnia będzie mógł powiedzieć, jak widzi przyszłość polityczną Polski i swoją. Dodał, że jest kilka propozycji, i będzie je poważnie rozważał, także o charakterze bardziej międzynarodowym. Ale serce zawsze wyrywa się gdzieś tam nad Wisłę - mówił. 1 grudnia kończy się kadencja Tuska na funkcji szefa Rady Europejskiej.

Tusk jest kandydatem na szefa Europejskiej Partii Ludowej; nowy lider EPL ma być wybrany 20 listopada na kongresie w Zagrzebiu.

(pap)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

bielik
Donald Tusk-jeszcze 2,5 roku i dołączy, z racji wieku emerytalnego, do ..... moherowych beretów, których tak nienawidził !
2019-11-07 19:17:41
Klara
Sonda: Czy Donald Tusk jako szef Rady Europejskiej i następca Hermana Achille graaf Van Rompuy zrobił więcej dla Polski czy dla Niemiec?
2019-11-07 18:36:28
PiS przekazuje Rydzykowi ogromne pieniądze publiczne, Które miały.....do PO_trzebującego
"...prezydenta z prawdziwego zdarzenia." Napisz co to jest "prawdziwe zdarzenie". Czy to jest "elektryk wózków widłowych"? Może "chrabia" co przejechał ciężarną?
2019-11-06 12:17:40
potrzebny dobry kandydat
Najważniejsze jest odsunięcie pisowskiego namiestnika Dudy i przywrócenie Polsce prezydenta z prawdziwego zdarzenia.
2019-11-06 10:21:40
PiS przekazuje Rydzykowi ogromne pieniądze publiczne, Które miały.....do @ Wielka szkoda
Klasę PO_kazuje i o_PO_wiada;"Mój wybór jest jednoznaczny, dyskutowałem o tym ważąc racje i podjąłem decyzję, że chcę być dalej polskim premierem. Być polskim premierem to stokrotnie ważniejsza rzecz dla mnie niż europejskie awanse.“
2019-11-06 09:52:43
PO_Myśl
Pan Donald Tusk kompletnie nie dorównuje klasą Andrzejowi Dudzie i przegrałby z nim w wyborach. Prezydent Duda ma tak 'złą prasę', bo nierządzący prezes PO go nienawidzi i skierował całą propagandę przeciwko Dudzie. Według mediów lewicowych i nierządowych (szczególnie TVN) Duda to samo zło, a ludzie bezkrytycznie wierzą tym przekazom. Prawdopodobnie Tusk zrezygnował, by nie zaszkodzić opozycji, która nie jest w najlepszej kondycji...... Korekta; Donald Tusk zrezygnował PO_nieważ dostałby w „dudę“ w wyborach. Jak można wierzyć ty_PO_wi, ktróry PO_pie4rdywał tak; "Mój wybór jest jednoznaczny, dyskutowałem o tym ważąc racje i podjąłem decyzję, że chcę być dalej polskim premierem. Być polskim premierem to stokrotnie ważniejsza rzecz dla mnie niż europejskie awanse.“
2019-11-06 09:46:49
Myśl
Pan Andrzej Duda kompletnie nie dorównuje klasą Donaldowi Tuskowi i przegrałby z nim w wyborach. Donald Tusk ma tak 'złą prasę', bo rządzący prezes PIS go nienawidzi i skierował całą propagandę przeciwko Tuskowi. Według mediów prawicowych i rządowych (szczególnie TVP) Tusk to samo zło, a ludzie bezkrytycznie wierzą tym przekazom. Prawdopodobnie Tusk zrezygnował, by nie zaszkodzić opozycji, która nie jest w najlepszej kondycji.
2019-11-06 08:09:06
Wielka szkoda
Donald Tusk cechuje się wysoką klasą, byłby znakomitym Prezydentem Polski. Jak nie teraz to może da się przekonać za 5 lat.
2019-11-06 07:38:45
Juz rzekomo Polska Emerytura...
Ma PO-dac mu... ok. 30 000 zl/miesiac - a co z dalsza %-reszta czy innymi udzialami...!/?? Wiec PO CO sie dalej "szarpac" ?
2019-11-06 00:20:45
PO_chlastam się z roppaczy
- jeśli to prawda taka jak ta, cyt. ""Mój wybór jest jednoznaczny, dyskutowałem o tym ważąc racje i podjąłem decyzję, że chcę być dalej polskim premierem. Być polskim premierem to stokrotnie ważniejsza rzecz dla mnie niż europejskie awanse.“
2019-11-05 21:56:49
hehehe
No i herr Tusk kaput!
2019-11-05 21:48:22
nie będę
sikał na deskę !
2019-11-05 20:47:19
Antoni
Ktoś napisze coś dobrego o Donaldzie Tusku?
2019-11-05 20:37:43
krotko
RYZY STCHORZYL !
2019-11-05 20:24:03
karierowicz
Dobra wiadomość dla Polski!
2019-11-05 20:12:26
czytam
Ok !