wtorek, 02 czerwca 2020.
Strona główna > Kraj > Tusk o swej książce: „Jak mówi obecna władza: uczciwi nie mają się czego obawiać”

Tusk o swej książce: „Jak mówi obecna władza: uczciwi nie mają się czego obawiać”

Tusk o swej książce: „Jak mówi obecna władza: uczciwi nie mają się czego obawiać”
Data publikacji: 2019-10-28 22:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-03 08:41
Wywietleń: 1038 425071

Jak mówi obecna władza: uczciwi nie mają się czego obawiać - takim komentarzem były premier, szef Rady Europejskiej Donald Tusk opatrzył w poniedziałek informację zapowiadającą ukazanie się jego książki zatytułowanej "Szczerze", która ma opowiadać m.in. o kulisach europejskiej polityki. Książka ma ukazać się 12 grudnia nakładem Wydawnictwa Agora.

"To niezwykły, osobisty dziennik Przewodniczącego Rady Europejskiej. Dzień po dniu towarzyszymy jego pierwszym krokom w nowej roli, poznajemy kulisy europejskiej polityki i śledzimy najbardziej dramatyczne wydarzenia ostatnich lat: zamachy terrorystyczne w Paryżu i Brukseli, kryzys uchodźczy, śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, niekończące się negocjacje w sprawie brexitu" - czytamy na stronach wydawnictwa.

W książce mają znaleźć się też "wielowymiarowe i zaskakujące portrety najważniejszych postaci światowej polityki, od Baracka Obamy i Angeli Merkel po Donalda Trumpa i Borisa Johnsona".

-Ale "Szczerze" to znacznie więcej niż książka o kulisach władzy. To również zapisane potoczystym, barwnym językiem polityczne credo Donalda Tuska i opowieść o Europie, która pozostaje wielkim marzeniem. A także o europejskiej polityce, która bywa gorzkim rozczarowaniem - napisali wydawcy książki szefa Rady Europejskiej.

"Jak mówi obecna władza: uczciwi nie mają się czego obawiać" - napisał Tusk na Twitterze komentując informację zapowiadającą ukazanie się jego książki.

(pap)

Komentarze

glama
..Tusk uczciwy ha ha!? To jakiś koszmar! -Jaruzelski i Kiszczak też byli autorami Wielkich Dzieł pt. " Co jada Świniak w wannie w bloku leningradzkim" .Tusk nie jest politykiem! - to bardzo cienki barszcz z papierka na "gównianej" wodzie. W końcu jego dwa przestępcze miasta z księciem T w Warszawie i księżną D w Gdańsku połączyła flaga herbu czajka. To nawet ścieki wiedziały gdzie popłynąć i gdzie się "rozpuszczą"... aby nikt tego bajzlu co narobił nie widział.
2019-11-03 05:44:59
2019-10-31 12:51:24
przepraszam Tuskowi się będzie należało... Za kradzież połowy z OFE ,za podwyższenie wieku emerytalnego TY fds myśl !!
2019-11-02 14:58:33
Prusak do ehh
...jak ktoś jest polskim patriotą to zaraz "neofaszysta". Tusk Panem ha ha jest faktycznie ehh masz rację "ma wygląd i pieniądze" jak na komunistów przystało - i tylko tyle! Wkładasz garnitur Armaniego i jesteś Panem Ty nierozumny człowieku. Tacy pseudo-Panowie -morderczo bezwzględni kazali stać Polakom nago w kazamatach komuny po kolana w zimnej w wodzie.Przez cały tydzień! Poczytaj trochę ( jeżeli nie zryli Ci mózgu do końca Axele i Sorosze ) o tragicznej 300 lat historii naszego kraju i narodu bo jakby tak dalej "było jak było" to w końcu i Ty na boso byś zbierał kartofle dla Panów.
2019-11-01 03:19:46
fds
To jeszcze rok PiSowi został. I będzie tyle samo lat czekania, jak poprzedni rząd...I wtedy słowo przepraszam Tuskowi się będzie należało...
2019-10-31 12:51:24
Do - fds z 14:15:19
Nie w 4-lata i Krakow zbudowano...?/!!
2019-10-31 01:02:24
fds
Do prawiczków po zakończeniu hejtu - kochaj bliźniego swego jak siebie samego... Jakoś wasze supersłużby przez 4 lata nie postawiły ŻADNYCH zarzutów władzy PO-PSL... i nie odzyskały wraku... itp. itd. wobec Tuska i jego rządu.
2019-10-30 14:15:19
do Pisjan
każdy sądzi po sobie, i nie ma dziwne szczególnie teraz gdy okazuje się kryształowi ludzie nie tylko maja rysy ale kryształ jest rydzykowną podróbą
2019-10-30 07:33:10
A kiedy ktos... z Prawicy
na-PiS-ze inna Ksiazke ze: Nieuczciwi z lat 1945-2015 powinni "Bac sie teraz" nawet Swojego Cienia...!!!
2019-10-29 20:33:43
pocieszny jest ten oszust...
.
2019-10-29 18:38:27
poszol won
Wojciech Sumlinski w swojej ksiazce opisal dzialalnosc tego osobnika.Gdyby potwierdzilo sie tylko czesc zarzutow to do konca swego nedznego zycia siedzialby w kryminale.
2019-10-29 16:40:13
krotko
Czy te wicze oczy moga klamac?
2019-10-29 14:36:58
naga prawda
Ciekawe czy ""oskar'' opisze jak za szwabskie pieniadze tworzyl/ partyjke aferalow-libberalow?ciekawe tez jest ile kasy zgarnal niejaki grad -budowniczy elektrowni atomowej byly spejalista od zlodziejskiej prywatyzacji oraz skaperowany komuch arlukowicz dla ,ktorego utworzono ministerstwo od osob wykluczonych?
2019-10-29 13:49:22
fds
Do prawiczków w trakcie hejtu - kochaj bliźniego swego jak siebie samego...
2019-10-29 11:37:33
CDN
WYSTARCZY FILM""NOCNA ZMIANA"miejsce tej kanali ioszusta jest za kratami.
2019-10-29 11:13:26
ehh
i już neofaszyści wylewają swoje pomyje na Pana Donalda Tuska
2019-10-29 10:01:45
.
Ciekawe, kto był ghostwriterem?
2019-10-29 09:00:25
fds
Do prawiczków przed hejtem - kochaj bliźniego swego jak siebie samego...
2019-10-29 08:21:10
@ITD
To co powiesz o TW Balbinie, który 13 grudnia 1981 r. spał do południa
2019-10-29 07:27:57
Prusak
Jasne Tusk , że uczciwi nie maja się czego obawiać..Odkryłeś Amerykę ha ha !!. Tam się siedzi 160 lat a jak jesteś "uczciwy" to Cie oczyszczą z części zarzutów i posiedzisz 130. Ostatecznych korekt tych wypociń pewnie dokonał Tomuś Lisek. Pisarze przez wielkie P- kjm! Dajta spokój -bezczelność!
2019-10-29 05:25:58
guciu
Donald matole !? twój rząd...
2019-10-29 04:43:51
A jeszcze "SZCZERZE - j"...
Bylo by, gdyby Ukazala sie 13 Grudnia... czyli 38 lat po wprowadzeniu Stanu Wojennego w owczesnym PRL-u ! I ciekawe: a ile tam bedzie Gdanskiego i Brukselskiego Klamstwa... a ile z Moskiewskiej Prawdy ??/!
2019-10-29 01:24:46
PiS przekazuje Rydzykowi ogromne pieniądze publiczne, Które miały.....
_BUAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHA :FD:DLDLD WTF :D:D:D dobre !......Będzie tam w "tuskowej bajce" rozdział zaczynający się tak: "Mój wybór jest jednoznaczny, dyskutowałem o tym ważąc racje i podjąłem decyzję, że chcę być dalej polskim premierem. Być polskim premierem to stokrotnie ważniejsza rzecz dla mnie niż europejskie awanse.“....Bądze nowy "Tokarczuk" z Noblem?
2019-10-29 00:35:43
Itd. co bierzesz?
Odstaw to, poczujesz się z pewnością o wiele lepiej.
2019-10-29 00:29:07
ITD
agora=scheter?michnik=GADZINOWKA WYBORCZA=TARGOWICA=MIERNOTA SLUZACY MERKELOWEJ-TUSK-''OSKAR'' TW BND