czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Turyści boją się ataków

Turyści boją się ataków

Turyści boją się ataków
Data publikacji: 2015-08-03 17:36
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:45
Wywietleń: 101 7582

Turyści boją się możliwych ataków Państwa Islamskiego (IS). W Turcji dochody z turystyki spadły o 7,73 mld USD, czyli o 13,8 proc., w drugim kwartale br. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego - wynika z danych tureckiego urzędu statystycznego TUIK.

W pierwszym kwartale br. zagraniczni turyści wydali w Turcji przeciętnie 911 dolarów na osobę. W drugim kwartale było to już 719 dolarów - wynika z danych TUIK.

Jak oceniają przedstawiciele branży, na spadek dochodów wpłynęły rosnące obawy o bezpieczeństwo także z powodu innych zagrożeń geopolitycznych, takich jak słabnąca gospodarka rosyjska. Według danych tureckiego ministerstwa turystyki liczba Rosjan odwiedzających Turcję wyniosła 1,45 mln w pierwszej połowie roku. Jest to spadek w porównaniu z zeszłym rokiem, kiedy w pierwszym półroczu do Turcji przyjechały 2 mln rosyjskich turystów.

Najwięcej w pierwszym półroczu przyjechało turystów z Niemiec - ok. 2 mln. Po nich byli Rosjanie (1,45 mln) i Brytyjczycy (ok. 950 tys.), spadła zaś w porównaniu z rokiem ubiegłym liczba turystów z Francji i Włoch. Zanim jeszcze doszło do bezprecedensowego wzrostu zagrożeń geopolitycznych, przedstawiciele tureckiej branży turystycznej spodziewali się w tym roku dochodów w wysokości 30-35 mld dolarów. Teraz oczekuje się, że będzie to mniej ze względu na obawy o bezpieczeństwo - zauważa "Hurriyet Daily News". (pap)

 

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

 

 

Komentarze

Unijnym Parlamentarzystom pod rozwage...! ! !
A dodatkowo z Afryki... dniami i nocami w dalszym ciagu "setkami" doplywaja do Europy nastepni Islamisci ! Tak ze w nie dalekiej juz przyszlosci "nie bedzie wesolo"... jak Europa w pore nie zamknie swoich granic, a godzina robi sie juz 11.45 ! ! !
2015-08-05 22:42:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy