poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Świat > Terrorystki zaatakowały posterunek policji

Terrorystki zaatakowały posterunek policji [FILM]

Terrorystki zaatakowały posterunek policji
Data publikacji: 2016-03-03 19:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1013 122249

Turecka policja zastrzeliła dwie napastniczki, które w czwartek rano obrzuciły granatami i ostrzelały posterunek policyjny na przedmieściu Stambułu. Do zamachu przyznało się skrajnie lewicowe tureckie ugrupowanie DHKP-C.

Informacja o przyznaniu się do zamachu została zamieszczona na stronie internetowej zbliżonej do Rewolucyjnego Frontu-Partii Wyzwolenia Ludu (DHKP-C).

"Pozdrawiamy was, nasze dwie dzielne bojowniczki o wyzwolenie, które wzięły walkę o wyzwolenie ludu na swoje barki" - głosi oświadczenie DHKP-C. Ugrupowanie to przeprowadza od lat 70. liczne zamachy na przedstawicieli państwa tureckiego, kapitalizm lub interesy amerykańskie. Systematycznie też atakuje tureckich policjantów.

Do czwartkowego ataku doszło w dzielnicy Bayrampasa w europejskiej części Stambułu. Kobiety uciekły z miejsca ataku samochodem i ukryły się w pobliskim budynku mieszkalnym, który został otoczony przez funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa. Według agencji prasowej Anatolia zastrzelone napastniczki zostały zidentyfikowane przez policję jako członkinie DHKP-C, Cigdem Yaksi i Berna Yilmaz.

Tureckie media pokazały nagranie wideo z kamer bezpieczeństwa, na którym kobiety ostrzeliwują z broni automatycznej policyjny samochód i jak policjanci otaczają budynek. Oblężenie trwało około godziny, przerywane sporadyczną wymianą strzałów.W strzelaninie lekko rannych zostało dwóch policjantów.

Turcja od kilku miesięcy żyje w podwyższonym pogotowiu po serii krwawych zamachów. 17 lutego w zamachu na konwój pojazdów wojskowych w Ankarze zginęło 29 osób. Do ataku przyznała się organizacja Sokoły Wolności Kurdystanu, powiązana z zakazaną w Turcji Partią Pracujących Kurdystanu.

W 2015 roku Turcją wstrząsnęły cztery zamachy, m.in. w Ankarze, Stambule i przy granicy turecko-syryjskiej. Wszystkie przypisano Państwu Islamskiemu. (pap)

Na zdjęciu: kobiety uciekły z miejsca ataku samochodem i ukryły się w pobliskim budynku mieszkalnym, który został otoczony przez funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa.

 

 

Komentarze

Jak... PO z PiS-em,
A na Polskie warunki wyglada to tak jak: "walka" PO-stkomunistow... z PiS-em !!
2016-03-04 10:32:09
Ci tak... ? a Ci tak... ?
Kolejna walka Tureckich Komunistow... z Tureckim Islamem... i badz tu czlowieku "madry" Komu w koncu przyznac racje ??
2016-03-04 01:01:00

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie