sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Świat > Szykowali zamach w Moskwie

Szykowali zamach w Moskwie

Szykowali zamach w Moskwie
Data publikacji: 2016-02-08 21:12
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1490 116267

Rosyjskie siły bezpieczeństwa zatrzymały w Jekaterynburgu, na Uralu, siedmiu członków Państwa Islamskiego (IS), którzy planowali zamachy terrorystyczne m.in. w Moskwie i Petersburgu - podała w poniedziałek agencja Interfax.

Do zatrzymań miało dojść dzień wcześniej, a wśród aresztowanych są obywatele Rosji i państw Azji Środkowej. Zamachy bombowe miały być przeprowadzone nie tylko w Moskwie i Petersburgu, ale także w obwodzie swierdłowskim na Uralu - poinformował Interfax powołując się na Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB). Po przeprowadzeniu zamachów grupa miała się udać do Syrii, aby walczyć w szeregach IS - twierdzi FSB. Grupą miała kierować osoba, która przedostała się do Rosji z terytorium Turcji. FSB nie podała więcej szczegółów na jej temat.

Według agencji TASS, która również powołała się na FSB, podczas przeszukań miejsc związanych z zatrzymanymi odkryto warsztat do produkcji materiałów wybuchowych, bomb, granatów a także detonatorów. Na miejscu odnaleziono także materiały propagandowe.

Rosja zaangażowana jest w konflikt syryjski, gdzie jej lotnictwo wspiera siły prezydenta Baszara el-Asada w walce z oddziałami opozycji i IS. Dżihadyści z IS przyznali się do dokonania zamachu bombowego 31 października 2015 roku na samolot rosyjskich linii Kogalymavia, znanych też jako Metrojet. Zginęły wtedy wszystkie 224 osoby na pokładzie maszyny. W większości byli to rosyjscy turyści wracający z wakacji w Egipcie. Rosja i Zachód oceniły, że katastrofa została najpewniej spowodowana eksplozją ładunku wybuchowego. (pap)

 

Na zdjęciu: Placu Czerwonego w Moskwie strzeże policja 

Fot. EPA/MAXIM SHIPENKOV

 

Komentarze

Prawdopodobnie...,
No to teraz po odpowiednim "kursie i przeszkoleniu..." ze strony FSB i Wieziennictwa, odechce sie tym IS-lamistom "wszytkiego"... na bardzo bardzo dlugi czas !!
2016-02-10 01:20:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy