Piątek 03 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Szef WHO ostrzega w sprawie pandemii: „Świat znalazł się w krytycznym punkcie”

Data publikacji: 2020-10-26 15:28
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-26 18:25
Szef WHO ostrzega w sprawie pandemii: „Świat znalazł się w krytycznym punkcie”
 

Świat znalazł się obecnie w krytycznym punkcie pandemii koronawirusa - ostrzegł szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

- Jesteśmy w krytycznym momencie pandemii Covid-19, szczególnie na półkuli północnej - podkreślił dyrektor generalny WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus. Dodał, że "najbliższe miesiące będą bardzo trudne, a niektóre kraje znalazły się na niebezpiecznym torze". - Wzywamy przywódców do podjęcia natychmiastowych działań, aby zapobiec dalszym niepotrzebnym zgonom, załamaniu się podstawowego systemu opieki zdrowotnej i ponownemu zamknięciu szkół. Powtarzam dzisiaj to, co mówiłem w już lutym: "To nie są ćwiczenia".

Zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u ponad 39 mln ludzi na świecie, a około 1,1 mln osób zmarło. Wiele krajów wprowadza ponownie obostrzenia, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19.

(pap)

Fot. Pixabay

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Korekta
2020-10-26 18:24:00
Do danych porównywalnych, przeanalizuje się czy ...
Dane proszę.
2020-10-26 16:47:41
Posłowie RP, proszę w ramach informacji publicznej razem wystąpicie do MZ o dane ile średnio było osób badanych na początku epidemii, oraz teraz i po doprowadzeniu danych do danych porównaniu przeanalizuj cię czy mamy wzrost zachorowań wykładniczy, czy zwykły liniowy, i jak on wygląda. Bo na dzisiaj widać, że dane są wykazywane w postaci liczby zakażeń bez uwzględnienia na ilu próbach je uzyskano.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA