Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Szef WHO: Mamy nadzieję, że pandemia skończy się w ciągu dwóch lat

Data publikacji: 2020-08-21 23:18
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-01 22:57
Szef WHO: Mamy nadzieję, że pandemia skończy się w ciągu dwóch lat
 
Mamy nadzieję, że pandemia skończy się w ciągu dwóch lat - powiedział we wtorek szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Przypomniał, że epidemia grypy hiszpanki, która wybuchła w 1918 roku, trwała dwa lata.

Tedros dodał, że teraz, gdy ludzie znacznie więcej podróżują, pandemia rozprzestrzenia się łatwiej i szybciej.

- Mamy jednak technologię i wiedzę, by ją powstrzymać - zapewnił.

Epidemiolog WHO Maria Van Kerkhove poinformowała, że konieczne jest przeprowadzenie większej liczby badań, by ustalić, jakie znaczenie mają mutacje koronawirusa.

- Sformowany został specjalny zespół, którego zadaniem jest identyfikowanie mutacji (...). Badamy, jakie znaczenie mają mutacje i jak działają - oznajmiła Van Kerkhove.

Dyrektor WHO ds. sytuacji nadzwyczajnych Mike Ryan ocenił, że skala pandemii w Meksyku jest niedoszacowana i niepoznana, ponieważ przeprowadza się tam za mało testów - na 100 tys. osób wykonuje się trzy testy, podczas gdy w USA - 150.

Badania wykazują, że do tej pory mniej niż 10 proc. populacji posiada antyciała koronawirusa. Według obliczeń agencji Reutera na całym świecie zakażonych koronawirusem zostało ponad 22,81 mln osób, a 793 382 zmarły.

(PAP)

Fot. Pixabay

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

jan
2020-09-01 22:42:48
"Mamy nadzieję, że pandemia skończy się w ciągu dwóch lat - szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Przypomniał, że epidemia grypy hiszpanki, która wybuchła w 1918 roku, trwała dwa lata." Grypa hiszpanka nie miała nic wspólnego z grypą i Hiszpanią, była spowodowana szczepieniami wojsk USA - dokładnie za pomocą szczepień wymordowano od 50 do 100mln ludzi! Widać że WHO chce powtórzyć ten wyczyn tylko na dużo większą skalę.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA