piątek, 21 lutego 2020.
Strona główna > Świat > Szef bandy z Rimini nie okazuje żadnej skruchy

Szef bandy z Rimini nie okazuje żadnej skruchy

Szef bandy z Rimini nie okazuje żadnej skruchy
Data publikacji: 2017-09-04 11:49
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 1948 290871

Szef bandy z Rimini, 20-letni Kongijczyk Guerlin Butungu, aresztowany w niedzielę (3 września) pod zarzutem napaści na polskich turystów oraz gwałtu i przesłuchany przez prokuraturę, nie okazuje żadnej skruchy – poinformowali śledczy, cytowani przez włoską telewizję RAI.

Media wyjaśniają, że Butungu przebywa we Włoszech legalnie. Otrzymał prawo pobytu z powodów humanitarnych po tym, gdy w 2015 roku przypłynął z Afryki na Lampedusę. Złożył też wniosek o azyl. Przebywał w ośrodku dla azylantów i uchodźców, który opuścił około dwóch miesięcy temu. Po przesłuchaniu Kongijczyk został umieszczony w więzieniu w Rimini. Jak podano, chciał uciec do Francji.

Trzej pozostali młodociani sprawcy napaści, urodzeni we Włoszech bracia Marokańczycy oraz Nigeryjczyk w wieku od 15 do 17 lat zostali osadzeni w zakładzie karnym dla nieletnich w Bolonii. Prokurator z trybunału dla nieletnich Silvia Marzocchi, która podjęła decyzję o skierowaniu ich do tej placówki, określiła ich jako wyjątkowo brutalnych sprawców „nikczemnych” aktów przemocy.

Włoscy politycy składają gratulacje policji i prokuraturze z Rimini, podkreślając, że zatrzymanie wszystkich czterech sprawców napaści na Polaków i transseksualistę z Peru w tydzień od tego ataku jest wielkim sukcesem sił porządkowych i wymiaru sprawiedliwości.

(pap)

Na zdjęciu: 20-letni Kongijczyk Guerlin Butungu w eskorcie policji

Fot. EPA/MANUEL MIGLIORINI

Komentarze

Cos... dla Wloskiej i Polskiej Policji
I ciekawym jest tez, a ile to "Podobnych Wyczynow"... dokonal juz w swojej Afrykanskiej Wiosce, nim wybral sie na "dalsze "poszukiwawcze-polowania" i do Europy... by dalej i Unie "Ubogacic" na ciemno !!
2017-09-05 12:05:09
male po-dsumowanie
Tesknili Wlosi za wiecej "Kakao"... to maja juz teraz To na miejscu ! A wiec: "Murzynek Butungu-Bambo" w Afryce mieszkal...i ??
2017-09-05 11:48:31
pipi
- coś jeszcze do_PiS_ać o "uciekinierze z dzieckiem na ręku"?....."Guerlin Butungu, 20-letni szef bandy gwałcicieli z Rimini, dostał od włoskiego państwa azyl, zasiłek, pozwolenie na pobyt i pracę. Ubierał się dobrze, chodził na dyskoteki, słuchał muzyki. Skończył jako ....."
2017-09-05 09:15:41
Mlodzi zawodowcy...
Poprzywozic ich do Polski, to Wyroki juz "czas szybko zalatwi"...!! I ciekawe po ile faktycznie maja lat...????
2017-09-05 00:07:56
k
Napiszmy donos , skargę do ue " jak wychowujecie / czyli my członkowie ue / tych biednych uchodżców". NAPISZMY SKARGĘ NA NAS DO SIEBIE DO ue , to nasza wina członków ue .{bredzę ? może lepiej być wariatem , niż tworzyć te absurdy ue ! /
2017-09-04 17:45:20
'
Takie coś nie okazuje skruchy, a jakby ktoś nazwał go, stosownie do jego koloru skóry i rodzaju zachowań, to byłby oskarżony o rasizm - ten świat jest chory ;/
2017-09-04 13:06:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie