Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Sprawcy napadu na Polaków to najpewniej nielegalni imigranci

Data publikacji: 2017-08-28 11:40
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Sprawcy napadu na Polaków to najpewniej nielegalni imigranci
Pobieranie śladów z plaży, na której doszło do ataku Fot. EPA/MANUEL MIGLIORINI  

Sprawcy napadu na polskich turystów w Rimini we Włoszech to prawdopodobnie czterej nielegalni imigranci z Afryki Północnej w wieku poniżej 30 lat – podała agencja ANSA powołując się na śledczych. Według nich wśród napastników byli zapewne handlarze narkotyków.

W nocy z piątku na sobotę (25 na 26 sierpnia) czterech napastników zaatakowało parę młodych polskich turystów na plaży w popularnej miejscowości nadmorskiej na północy Włoch. Kobieta została brutalnie zgwałcona na oczach swojego męża, którego dotkliwie pobito. Po licznych uderzeniach w głowę stracił przytomność. Para została też ograbiona.

Włoska agencja prasowa poinformowała, że policja ma odciski palców sprawców i dysponuje też nagraniami z kamer na plaży. Jest coraz bliżej ustalenia tożsamości sprawców. Powołując się na źródła w organach ścigania ANSA dodała, że śledztwo jest "trudne". Prowadzi ono do środowisk nielegalnych imigrantów, wśród nich handlarzy narkotyków, którzy uprawiali ten proceder na pełnej turystów Riwierze nad Adriatykiem.

Gwałt w Rimini dokonany przez – jak wszystko na to wskazuje – nielegalnych imigrantów „pokazuje, jak niebezpieczna jest dziś Europa, jak bardzo zabrnęła dziś w ślepą uliczkę – ocenił poseł PiS Jacek Sasin.

 

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro oświadczył w niedzielę, że sprawcy napadu na polskich turystów, to "bandyci", którzy powinni ponieść bardzo surową karę. Jak ocenił, także państwo włoskie jest zainteresowane tym, żeby ta sprawa została gruntownie wyjaśniona.

– Jako prokurator generalny zrobiłem to, co do mnie należy. Mogę państwa zapewnić, że w tej sprawie będzie prowadzone bardzo rzetelne śledztwo, które – ufam – doprowadzi do ukarania tych okrutnych przestępców – powiedział minister.

We wtorek zespół z udziałem polskiego prokuratora uda się do włoskiego Rimini, na miejsce napaści na parę polskich turystów - poinformowała w poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

(pap)

Na zdjęciu: Pobieranie śladów z plaży, na której doszło do ataku

Fot. EPA/MANUEL MIGLIORINI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gość
2017-08-28 12:02:26
"Glowna wina"...rowniez Wloskich politykow i Ministrow... A wogole jak mozna DOPUSCIC do tego... by we wlasnym Kraju "rzadzili" w pewnych sprawach... rowniez i narkotykowych - Nielegalni Imigranci ?? Czy Ci Nielegalni Imigranci przybyli do Wloch dopiero 1-en czy 2 dni wczesniej i do tego w tak Duzych Ilosciach... ? I czyzby we Wloskich Hotelach nie Informowano Turystow... o ewentualnych zagrozeniach w danym Rejonie - szczegolnie Noca, gdzie o Biurach Podrozy juz nie wspomne ! A wiec: tak to, jak i wiele innych spraw... "Naiwnym Polskim Turystom" jeszcze przed wyjazdem - POD ROZWAGE !!
Odkrycie
2017-08-28 11:56:47
Cóż to za zaskoczenie, kto by się spodziewał. Wsadzić takich do klatki, a potem do morza.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA