poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Miejsce napadu na turystów to ziemia niczyja

Miejsce napadu na turystów to ziemia niczyja

Miejsce napadu na turystów to ziemia niczyja
Data publikacji: 2017-08-31 13:39
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 1466 290405

Dzielnica Rimini, Miramare, gdzie doszło do napadu na Polaków i Peruwiańczyka to "Dziki Zachód, ziemia niczyja", gdzie kwitnie przestępczość, prostytucja, handel narkotykami, ale turyści o tym nie wiedzą – to słowa pochodzącej stamtąd deputowanej Giulii Sarti.

Parlamentarzystka z Ruchu Pięciu Gwiazd Giulia Sarti zabrała głos w trwającej we Włoszech dyskusji na temat bezpieczeństwa w związku z brutalnym napadem na dwoje młodych polskich turystów i Peruwiańczyka. 26-letnia Polka została zgwałcona, a jej partner dotkliwie pobity na plaży przez czterech poszukiwanych wciąż imigrantów z Afryki Północnej. Włoskie media przytoczyły wypowiedź Sarti, która w Izbie Deputowanych w Rzymie zasiada w komisji ds. walki z mafią.

– Niebywała przemoc, do jakiej doszło w Rimini, która głęboko wstrząsnęła nami wszystkimi, nie może zostać podsumowana prostymi słowami: ukarać surowo sprawców – napisała Sarti na portalu społecznościowym.  Jak dodała, Miramare to jedna z tych dzielnic, gdzie żaden mieszkaniec Rimini nie poszedłby nigdy nocą na spacer, ale turyści o tym nie wiedzą.

– Prostytucja, handel narkotykami, napady, kradzieże i pobicia – tak deputowana opisała ten rejon swojego miasta. Podkreśliła, że tłumy turystów nie wiedzą, że są tam porzucone budynki, w których śpią dziesiątki imigrantów i nie mają świadomości tego, że "rządzi tam bezprawie". Ponadto, jak oceniła deputowana, w Rimini nie ma porządnej siedziby komendy policji. Ponieważ gmach jest w złym stanie, policjanci rozlokowani są w różnych budynkach. Brakuje też funduszy na siły porządkowe.

Tymczasem w Rimini nie powstanie wspólna włosko-polska grupa dochodzeniowa ws. napadu na Polaków – podała telewizja RAI po pierwszym dniu wizyty delegacji prokuratury z Warszawy w tym mieście. Polscy śledczy będą współpracować przy dochodzeniu – informuje telewizja.

(pap)

Fot. EPA/ANGELO CARCONI

Komentarze

Nauczka na przyszlosc
I nie wybierac sie tak z krotka Wizyta, jak i na Wczasy... do Krajow gdzie pelno jest "Ciapatych" ! A co Papiez i na to...??
2017-09-01 12:09:53
hmm
To po co się tam zapuszczali i to w środku nocy?
2017-08-31 14:32:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy