czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Świat > Szantażyści zatrzymani

Szantażyści zatrzymani

Szantażyści zatrzymani
Data publikacji: 2015-08-11 18:57
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-18 02:46
Wywietleń: 821 11300

Władze prowincji Pendżab na wschodzie Pakistanu wszczęły śledztwo, które ma wyjaśnić setki przypadków seksualnego wykorzystywania dzieci i wyłudzeń. BBC informuje, że pod zarzutem pedofilii zatrzymano siedem osób.

Grupa pedofilska działała głównie w jednej z wiosek niedaleko miasta Kasur. Lokalne media podają, że sceny przemocy i wykorzystywania były nagrywane, a następnie przekazywane rodzicom poszkodowanych dzieci. W ten sposób przestępcy szantażowali najbliższych krewnych ofiar - podaje BBC. Pakistańskie media podkreślają, że ofiarami pedofilów padło ponad 280 dzieci, w wieku przeważnie poniżej 14 lat. Podczas przeszukań policja znalazła prawie 20 materiałów wideo i podkreśla, że należy spodziewać się kolejnych aresztowań.

W rozmowie z agencją Reutera rodziny ofiar oskarżyły lokalne służby bezpieczeństwa o niepodejmowanie wystarczających działań w celu rozbicia siatki pedofilskiej. Krewni podkreślili, że do aktów przemocy seksualnej wobec ich dzieci dochodzi od lat, a za przestępstwa odpowiada głównie jedna prominentna rodzina. Jedna z matek, Rubina Bibi, opowiadała, że gdy niecałe dwa miesiące temu chciała zgłosić na policji, że jej 13-letniego syna wykorzystano seksualnie, została "wyrzucona z komisariatu", a jej skargi nie uwzględniono.

- Mój syn jest na tych nagraniach wideo. Nasze dzieci były do tego zmuszane. Były poniżane. Jednak policja traktuje ich jak kryminalistów - podkreśla Bibi. Jej relację potwierdzają inne rodziny, które zwracają uwagę, że w kilku przypadkach doszło do zatrzymań samych poszkodowanych.

W związku z oskarżeniami o pedofilię policja zatrzymała do tej pory siedem osób. Jednak służby bezpieczeństwa starają się bagatelizować skalę przestępstw na tle seksualnym. Przedstawiciel służb bezpieczeństwa z Pendżabu Rai Babar powiedział, że do tej pory odnotowano siedem przypadków, w których ofiarami było 11 dzieci.

Przestępstwa takie stanowią poważny problem w Pakistanie, szczególnie na wsi. Według badań, na które powołuje się BBC, w 2014 roku doszło do ponad 3,5 tys. przypadków pedofilii, z czego 67 proc. miało miejsce na obszarach wiejskich. (pap)

 

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Komentarze

Polscy Rodzice,
Hmm.., a jak podobne sprawy wygladaja w Polsce ??
2015-08-11 22:06:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”