środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Rosja odpiera zarzuty

Rosja odpiera zarzuty

Rosja odpiera zarzuty
Data publikacji: 2017-06-01 15:43
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 602 264790

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa oświadczyła, że strona rosyjska uważa za „niewłaściwe” zarzuty pod adresem specjalistów rosyjskich badających katastrofę smoleńską. Odnosząc się do ekshumacji ciał ofiar i szczątek kilku osób w jednej trumnie oceniła, że przekazanie zwłok odbyło się w zgodzie z procedurami. Zacharowa oświadczyła, że do zbadania katastrofy „zostali zaangażowani najlepsi specjaliści, którzy musieli pracować w ekstremalnych warunkach”.

– Identyfikacją szczątków zajmowali się upoważnieni urzędnicy z Polski i krewni tych, którzy zginęli. W wielu wypadkach potrzebna była do tego ekspertyza genetyczna. Rosyjscy specjaliści nie mieli po prostu na nią czasu, w tym również dlatego, że właśnie strona polska nalegała na jak najszybsze przewiezienie ciał do ojczyzny – powiedziała. Jak dodała, „z kolejnymi procedurami, które były przeprowadzane już na terytorium Polski, kompetentne organy rosyjskie nie miały żadnego związku”.

– Uważamy za absolutnie zmyślone i niewłaściwe zarzuty pod adresem specjalistów rosyjskich, którzy w trudnej chwili uczciwie wypełniali swój obowiązek zawodowy – oświadczyła.

(pap)

Fot. Ryszard PAKIESER 

Komentarze

prawda wyzwala
Kopacz jest tak kompetentna bardzo czesto, lekarze w medycynie, piszą w papiery co im potrzeba a pacjenci cierpią i umierają - firma farmaceutyczna ma z tego kase, a lekarz moze miec samochod za 300.000 zł - - i pani Kopacz niczym sie nie rozni, tylko doswiadczenienie nabyte w pisaniu wypisow medycznych nie obejmuje spraw sadowych jak ta z ekshumacjami, w procesie o blad lekarski nie ma mozliwosci wygrania sprawy w sadzie, bo system prawny razem z sedziami nie przewiduje takiej okolicznosci, zapisy o prawach pacjentów sa wirtualne, dla zmylki pacjenta...rownie dobrze mozna wpisac, ze lekarz jest nietykalny w ustawie o lekarzach i bedzie taki sam skutek, jak teraz a sedziow zwolnic z pracy i beda pieniadze w budzecie na inne lepsze cele
2017-06-02 03:10:44
A co pisze... Moskiewska Prawda,
No tak, bo Pan Donald i Pani Ewa & Company, widocznie zgodzili sie jeszcze... na dodatkowe po-dziemne procedury z po-nownym otwarciem wszystkich trumien - juz na terytorium Polski ! Czyli widac... ze "musi byc chyba wina" Naszych ??
2017-06-02 02:05:00
Nie do wiary... ? ?
No to w takim razie "Ktos" w po-dziemiu, musial jeszcze przez te dalsze 6 lat... te trumny dodatkowo po-otwierac i to wszystko dodatkowo jeszcze "po-przewracac czy po-wywracac"...? I tylko jeszcze jedno pytanie: a Ci tamtejsi specjalisci od ekshumacji, to ile "Samogonu" za kazdym razem po-wypijali... nim zakonczyli swoja prace ??
2017-06-02 01:48:18
OBYWATEL RP
Pani Ewa Kopacz jest winna zaistnialej sytuacji,bo Ona twierdzila ze wszysto jest ok. Nie slyszalem w Tv zeby Rosjanie twierdzili ze robili badania szczatkow ofiar. Pani Kopacz tak mowila a teraz co ,odwracanie kota ogonem. Zal mi tej kobiety,klamstwo poganialo klamstwo.
2017-06-01 17:57:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy