niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Świat > Rosja grozi wetem

Rosja grozi wetem

Data publikacji: 2015-07-29 16:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-18 02:46
Wywietleń: 737 6337

Rosja w ONZ zagłosuje przeciw projektowi rezolucji o utworzeniu trybunału ws. katastrofy malezyjskiego boeinga na wschodniej Ukrainie i jest gotowa użyć weta - powiedział stały przedstawiciel Rosji w ONZ Witalij Czurkin.

Wyraził przekonanie, że zgłoszony do Rady Bezpieczeństwa ONZ projekt rezolucji nie przejdzie. Chodzi o projekt przedstawiony w Radzie Bezpieczeństwa przez Malezję dotyczący utworzenia międzynarodowego trybunału do ścigania winnych katastrofy pasażerskiego samolotu Boeing 777, do której doszło w lipcu roku 2014 nad terenami wschodniej Ukrainy, znajdującymi się pod kontrolą prorosyjskich separatystów. W jej następstwie zginęło 298 osób, z czego większość to obywatele Holandii.Inicjatywę Malezji poparły władze Australii, Holandii, Belgii i Ukrainy, sprzeciwiła się jej Rosja, która wniosła własny projekt.

Rada Bezpieczeństwa liczy 15 członków, z czego piątka stałych, w tym Rosja, dysponuje prawem weta. Reprezentant Rosji zaznaczył, że forsowanie rezolucji o utworzeniu trybunału międzynarodowego ws. boeinga stwarza nowe zarzewie konfrontacji na świecie.

- To jawna próba stworzenia jeszcze jednego ogniska konfrontacji, co mogłoby mieć daleko idące następstwa dla stosunków międzynarodowych w warunkach, gdy świat ma bardzo wiele problemów wymagających wszechstronnej współpracy - powiedział Czurkin.

Wciąż brak oficjalnych ustaleń, kto zestrzelił samolot i ponosi odpowiedzialność za śmierć 298 osób. Powołując się na dane wywiadowcze, rządy państw zachodnich i Ukrainy przypisywały odpowiedzialność za tę tragedię działającym w rejonie katastrofy prorosyjskim separatystom. Moskwa odpiera te zarzuty, sugerując, iż samolot trafiła rakieta wystrzelona przez ukraiński myśliwiec. Oczekiwany jest raport w tej sprawie. (pap)

Komentarze

Czytelnik Kuriera...
A co z Naszym TU 154 w Smolensku... ktory "pechowo trafil tam w brzoze"...? Gdzie o bardzo waznych czesciach powyzszego samolotu, jak i jego czarnych skrzynkach - przetrzymywanych tam od kilku juz lat......nie wspomne ! !
2015-07-29 22:16:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”