Środa 18 maja 2022r. 
REKLAMA

Prezes Pfizera: szczepionka podawana corocznie byłaby lepszym rozwiązaniem niż dawki przypominające

Data publikacji: 2022-01-22 22:00
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-22 22:18
Prezes Pfizera: szczepionka podawana corocznie byłaby lepszym rozwiązaniem niż dawki przypominające
 

Podawana corocznie szczepionka przeciwko Covid-19 byłaby lepszym rozwiązaniem, niż częściej podawana dawka przypominająca - powiedział w sobotę szef koncernu farmaceutycznego Pfizer Albert Bourla izraelskiej telewizji N12 News.

- Jest to pożądany scenariusz - mam nadzieję, że uda nam się dojść do momentu, w którym będziemy mogli szczepić się regularnie, raz w roku - powiedział Bourla, odpowiadając na pytanie o skuteczność podawanych co kilka miesięcy dawek przypominających.

- W przypadku podawania preparatu raz w roku, łatwiej będzie do tego przekonać ludzi, łatwiej będzie to też zapamiętać. Z punktu widzenia zdrowia publicznego jest to naprawdę idealna sytuacja - dodał prezes Pfizera.

Szczepionka firmy Pfizer/BioNTech okazała się skuteczną przeciwko ciężkiemu przebiegowi choroby w przypadku zakażenia wariantem Omikron, jej efektywność spadła jednak w zetknięciu ze zwiększoną zdolnością wariantu do przenoszenia. Wiele krajów zdecydowało się na rozszerzenie kampanii szczepień o dawki przypominające i skrócenie odstępu pomiędzy przyjmowaniem kolejnych zastrzyków preparatu.

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) poinformowały w piątek, że trzecia dawka szczepionek Moderny i Pfizera oferuje sięgająca 90 proc. ochronę przed ryzykiem hospitalizacji.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zdzicho do Heńka cd.
2022-01-23 15:03:25
- najlepiej i najskuteczniej przed wypłatą. Przy odbiorze wypłaty; "ob-atelu" PO_każcie kwit ze szczepienia. 99,99% się zaszczepi.
Zdzicho do Heńka
2022-01-23 09:36:08
- ja obstawiam "lepszość" jako szczepionkę miesięczną. Po wypłacie do "centrum szczepień" i " łatwiej będzie do tego przekonać ludzi, łatwiej będzie to też zapamiętać. Z punktu widzenia zdrowia publicznego jest to naprawdę idealna sytuacja ", tak będzie za pół (?) roku twierdził "brat starszy". Tą nowinę już ogłosił światu Albert Bourla w izraelskiej telewizji N12 News. Następnie ogłosi w WJN, CNN i na końcu TVN.
nie watpię
2022-01-23 09:02:00
że subskrypcja na prawa obywatelski i na prawa człowieka byłaby najbardziej korzystna dla nowoczesnych europejczyków...
Heniek
2022-01-23 06:20:52
Może będzie lepiej jednak 2 razy w roku? Uwzględnimy sezonowość czyli szczepinkę letnią i zimową

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA