Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Co tydzień ponad 1 mln szczepionek Pfizera w Polsce. Wkrótce ma być przeszło 2 mln

Data publikacji: 2021-05-08 09:07
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-08 09:17
Co tydzień ponad 1 mln szczepionek Pfizera w Polsce. Wkrótce ma być przeszło 2 mln
Fot. Dariusz Gorajski  

Co tydzień do Polski trafia około 1,2 mln szczepionek firmy Pfizer, pod koniec maja będzie to nawet 2,4 mln dawek - poinformował w piątek w Programie Trzecim Polskiego Radia prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.

Prezes RARS Michał Kuczmierowski pytany był w m.in. o to, czy dostawcy szczepionek przeciwko COVID-19 dotrzymują terminów.

- Dzisiaj te dostawy są mocno w kratkę. Najbardziej stabilne są dostawy od Pfizera. Przychodzi do nas co tydzień około 1,2 mln (dawek - PAP) szczepionek. Od końca maja, ostatnich dni maja będzie to nawet 2,4 mln - zapowiedział Kuczmierowski.

Dodał, że obecnie oczekuje na szczepionki kolejnych firm, które będą dopuszczane przez Europejską Agencję Leków.

- To jest o tyle ważne, że im więcej mamy producentów, tym to nasze bezpieczeństwo dostaw jest większe. Im będziemy mieli więcej zaplanowanych dostaw, tym jest szansa, że więcej szczepionek przyjedzie do Polski - dodał.

Kuczmierowski mówił, że przy dzisiejszym dziennym tempie szczepień - wynoszącym nawet 370 tys. szczepionek - oznacza to, że dawki które trafią do Polski, powinny być szybko wykorzystane. Dodał, że limit 370 tys. szczepień nie wynika z ograniczeń systemu, tylko właśnie dostępności do szczepionek.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA