wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Pogrom na światowych giełdach

Pogrom na światowych giełdach

Pogrom na światowych giełdach
Data publikacji: 2015-08-24 21:37
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:45
Wywietleń: 1556 13946

Nowy Jork. Kondycja chińskiej gospodarki spowodowała w poniedziałek załamanie na rynkach azjatyckich, które pociągnęły w dół światowe giełdy i ceny ropy. Indeks w Szanghaju odnotował największą stratę od ponad ośmiu lat. Wall Street zareagowało spadkami już na otwarciu.

Obawy przed gwałtownym spowolnieniem chińskiej gospodarki, które ogarnęły już wszystkie rynki, są na tyle uporczywe, że odbiły się na rynkach akcji, wymiany walutowej i surowców - pisze francuski dziennik finansowy "Les Echos".

Inwestorzy boją się "brutalnego załamania" w Chinach " i oto dzisiaj zbiegły się już wszystkie czynniki, aby rynki mogły zaliczyć swój najgorszy dzień od pięciu lat" - powiedział przed zamknięciem europejskich giełd makler firmy IG Markets, Evan Lucas.

W Europie traciły wszystkie giełdy nawet te największe. Na zamknięciu sesji niemiecki DAX spadł 4,70 proc., paryski CAC 40 stracił 5,35 proc., zaś brytyjski indeks FTSE 100 zmalał o 4,67 proc. Główny grecki indeks giełdowy zanurkował wczoraj ponad 10 proc. Warszawski Indeks Giełdowy zakończył wczorajszą sesję spadkiem o 5,66 proc.

Akcje polskiego miedziowego giganta KGHM po wczorajszym ponad 12 procentowym spadku kosztowały wczoraj 73,11 złotego. Najniżej od 2011 roku.

(pap)

Na zdjęciu: makler z Wall Street z niedowierzaniem patrzy na czerwone indeksy amerykańskiej giełdy zaraz po jej otwarciu.

Fot. EPA/JUSTIN LANE

Więcej we wtorkowym wydaniu „Kuriera Szczecińskiego”.

Komentarze

Powiedzenie..,
Jest takie stare powiedzenie..., dlaczegos "glupi" bos biedny, dlaczegos biedny bos "glupi"...! !
2015-08-27 22:19:56
Antoni
Wielka mi rzecz ! Hazardziści z okazji wysokiej kumulacji w Lotto potracili fortuny, to dlaczego ciułacze giełdowi nie mają stracić.Chytry traci, bo ma oczekiwania.Ma za co zagrać lub zainwestować , ponieważ mu zbywa.Biedny nie zainwestuje, bo go wcześniej " wyd ...li " Ci co potrafią "robić" pieniądze. Z dziada pan to największa k....wa. Taki nic nie ma honoru i 80 % pseudobiznesmenów niech topi swoje zdobycze na giełdzie, gdzie " dyma ich " większy gracz.
2015-08-24 20:59:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy