wtorek, 21 maja 2019.
Strona główna > Świat > Papież: W górę serca, nie komórki

Papież: W górę serca, nie komórki

Papież: W górę serca, nie komórki
Data publikacji: 2017-11-08 23:15
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 1823 300201

 W czasie mszy ksiądz mówi „w górę serca”, a nie „w górę telefony komórkowe” – powiedział papież Franciszek podczas audiencji generalnej w środę w Watykanie. Wyznał, że smutkiem napawa go widok telefonów podczas mszy. – Msza to nie spektakl – podkreślił.

– Ksiądz nie mówi: „w górę telefony komórkowe, by zrobić zdjęcie”. Jakie to przykre. Powiem wam, że bardzo mnie smuci to, gdy odprawiam mszę na placu czy w bazylice i widzę tyle podniesionych telefonów komórkowych i to nie tylko przez wiernych, ale także przez księży i biskupów – oznajmił papież.

– Proszę was, msza to nie jest spektakl, to przyjście na spotkanie z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem naszego Pana – zaznaczył Franciszek. – Dlatego mówi się: „W górę serca”. Pamiętajcie, żadnych telefonów, bardzo ważne jest, by wrócić do tego, co istotne – apelował.

W pierwszej katechezie z nowego cyklu na temat mszy Franciszek mówił, że często wierni w czasie liturgii rozmawiają. Wierni nie stoją koło księdza, ale blisko Boga – podkreślił.

– Gdyby tutaj dzisiaj przyszedł prezydent Republiki, albo jakaś ważna osoba ze świata, na pewno wszyscy bylibyśmy blisko niej, chcielibyśmy ją pozdrowić. Ale pomyśl, kiedy idziemy na mszę świętą, to jest tam obecny Pan. A ty jesteś rozproszony, kręcisz się – zauważył Franciszek.

I dodał, że niektórzy mówią, że „msze są nudne”. – Pan jest nudny? Nie, to nie msza jest nudna, ale księża. Trzeba, by księża się nawrócili – oświadczył papież.

Zwracając się do Polaków, Franciszek przypomniał, że w niedzielę z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski i Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie po raz dziewiąty będzie obchodzony w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, by wesprzeć „duchowo i materialnie braci i siostry na Bliskim Wschodzie”.

– Niech wasze modlitwy i ofiary będą dla nich konkretną pomocą i znakiem łączności ze wszystkimi, którzy cierpią dla imienia Chrystusa na całym świecie – dodał papież.

(pap)

Fot. archiwum

Komentarze

Ana
A ile osób zrobiło i robi karierę i kasę na zdjęciach z jakimiś ważnymi osobami? Zysk się liczy a nie przeżycia duchowe czy sercowe.
2017-11-12 19:03:58
"Serca w gore"...
Czyli co, Wierni maja popelniac "Harakiri"...? A co Papiez Franciszek do tej pory "POZADNEGO ZROBIL"... by IS-LAM, nie niszczyl Chrzescijanskich Kosciolow i nie przesladowal oraz Nie Mordowal Chrzescijanskich Wiernych ? Prosze i to powymieniac.........!!
2017-11-10 12:00:56
do Rozum
Kto chcę Cię zabić? Małe czerwone krasnale? Masz manie przesladowczą?
2017-11-09 19:42:26
guciu
Wypłyń na głębie a komórka nie raz waży.
2017-11-09 17:51:13
Rozum
Chyba w górę rozum, a nie serca, bo nikt o zdrowym rozumie nie będzie namawiał do pomocy osobom, które chcą nas zabić za to, że...im pomagamy.
2017-11-09 07:30:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Markowi Osajdzie

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie