sobota, 21 września 2019.
Strona główna > Świat > Papież Franciszek przyjął uczestników Rejsu Niepodległości

Papież Franciszek przyjął uczestników Rejsu Niepodległości

Papież Franciszek przyjął uczestników Rejsu Niepodległości
Data publikacji: 2019-01-26 17:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-27 16:30
Wywietleń: 757 373275

Papież Franciszek przyjął w sobotę (26 stycznia) w nuncjaturze apostolskiej w Panamie 40-osobową delegację uczestników Rejsu Niepodległości. Podczas spotkania papież podziękował Polakom z pokładu "Daru Młodzieży" za tę "piękną inicjatywę" - podał Watykan w komunikacie.

Rano w sobotę lokalnego czasu, przed udaniem się na mszę do bazyliki katedralnej Franciszek spotkał się z delegacją załogi żaglowca "Dar Młodzieży", który od 22 stycznia stoi w porcie w Panamie, dokąd przypłynął na Światowe Dni Młodzieży. Przedstawicielom załogi i młodzieży towarzyszył minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Watykan w wydanej nocie wyjaśnił, że żaglowiec odbywa rejs dookoła świata w związku ŚDM oraz z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Dodano, że w rejsie uczestniczą setki młodych ludzi.

Papież pozdrawiając Polaków "podziękował im za tę piękną inicjatywę" - podkreślił Watykan.

(PAP)

Fot. PAP/Ettore Ferrari

Komentarze

Quistorp
Dzisiaj dowiaduję się z radia, ,że w ŚDM, udział bierze Godna Wielkiego Szacunku Najczcigodniejsza osoba w Najjaśniejszej małżonka pilnującego majestatu i powagi urzędu Prezydenta R.P. Pani Agata Kornhauser Duda.
2019-01-27 11:23:24
Quistorp
Jak mam to rozumieć? W. Sz. Pan minister Najjaśniejszej , do młodzieży już nie należy. Starszy pan.(rocznik 1968). Czyli nie powinien przylecieć samolotem, a przypłynął razem z inną młodzieżą. Na początku realizowano plan rejsu uświetniającego 100 letnią rocznicę odzyskania niepodległości na jachcie za ogromne pieniądze , wespół ze słynnym żeglarzem Mateuszem Kusznierewiczem. Pan Mateusz włożył także swoje pieniądze do tego przedsięwzięcia.Na wieść ,że żeglarz popierał w wyborach na prezydenta pana B. Komorowskiego, oraz po masowej krytyce w mediach , o rozpasaniu wydatków, kiedy w porcie cumuje luźny Dar Młodzieży interes przerwano. Rozwiązano umowę , zostawiają żeglarza z zainwestowanymi pieniędzmi na lodzie. Najzwyczajniej po chrześcijańsku...... A tu cytat;[Watykan w wydanej nocie wyjaśnił, że żaglowiec odbywa rejs dookoła świata w związku ŚDM oraz z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Dodano, że w rejsie uczestniczą setki młodych (duchem też!) ludzi]. Gdyby Jego Świętobliwość, tu nazywany tylko Papieżem (Żaden Ojciec Święty!To tytuł zastrzeżony tylko dla dzisiaj Świętego Jana Pawła II !!! Co za relatywizm?) o tym wiedział? Ciekawy jestem reakcji obu stron.
2019-01-26 19:27:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie