niedziela, 23 lutego 2020.
Strona główna > Świat > Papież Franciszek modlił się za ofiary pedofilii

Papież Franciszek modlił się za ofiary pedofilii

Papież Franciszek modlił się za ofiary pedofilii
Data publikacji: 2018-08-26 12:54
Ostatnia aktualizacja: 2018-08-27 14:53
Wywietleń: 1049 347607

Papież Franciszek podczas wizyty w niedzielę w sanktuarium w Knock w północno-zachodniej Irlandii modlił się za ofiary pedofilii w kościele w tym kraju. Tysiącom wiernych mówił, że błaga Boga o przebaczenie za te grzechy, "za zgorszenie i zdradę".

Sanktuarium w Knock uważane jest za jedno z najważniejszych w Europie; przybywa tam ok. 2 milionów osób rocznie. W 1979 roku odwiedził je papież Jan Paweł II, nadając tamtejszemu kościołowi godność bazyliki.

Franciszek modlił się rano w Kaplicy Objawień, a następnie spotkał się z tysiącami wiernych zebranych wokół świątyni na modlitwie Anioł Pański.

Zwracając się do wiernych papież powiedział: - Niech Matka Boża miłosiernie patrzy na wszystkich cierpiących członków rodziny swego Syna. Modląc się przed jej figurą, zawierzyłem jej w szczególności wszystkie ofiary nadużyć popełnionych przez członków Kościoła w Irlandii. Po tych słowach rozległy się brawa.

- Nikt z nas - zapewnił - nie może uwolnić się od wzruszenia z powodu losów osób małoletnich, które doznały wykorzystania, zostały okradzione z niewinności albo odebrane matkom i opuszczone z bliznami bolesnych wspomnień. - Ta otwarta rana rzuca nam wzywanie, by być stanowczymi i zdecydowanymi w poszukiwaniu prawdy i sprawiedliwości. Błagam Pana o przebaczenie za te grzechy, za zgorszenie i zdradę dostrzegane przez wielu członków rodziny Bożej. Proszę naszą Matkę Najświętszą, by wyjednała uzdrowienie osobom, które zaznały nadużyć i umocniła wszystkich członków rodziny chrześcijańskiej w stanowczym postanowieniu, by nigdy nie pozwolić, aby takie sytuacje się zdarzały, a także o wstawiennictwo za nas wszystkich, by podążać po drodze sprawiedliwości we wszystkim, co dla nas jest możliwe - podkreślił papież.

Na zakończenie spotkania papież skierował pozdrowienie do wszystkich więźniów w Irlandii i zapewnił ich o swej modlitwie.

(pap)

Na zdjęciu: Papież Franciszek podczas przemówienia w świątyni Knock w Irlandii

Fot. EPA/Aidan Crawley

Komentarze

guciu
Tak jest żeby nie był Biały Miś Biały Miś a potem Szary Siny Miś.
2018-08-27 14:51:32
Winnych rowniez wykastrowac...
Postawic Winnych przed Wymiarem Srawiedliwosci i domagac sie Wysokich Odszkodowan...!! A nie tylko "Obiecanki i Cacanki" przez... 2018 lat - a poprawy nie ma ??
2018-08-26 22:44:10
Pedofile w kościele
Polski kościół nie potępia pedofilii. Abp Depo nawet rodziców zgwałconych dzieci skazywałby na śmierć, a bp Michalik oskarża zgwałcone dzieci ...że zostały zgwałcone przez kapłanów. Polski kościół chroni pedofilów i ściga zgwałconych. Kościół Polski zabije papieża , bo ten coraz bardziej walczy z pedofilami.
2018-08-26 20:49:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie