Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Papież Franciszek modlił się za ofiary pedofilii

Data publikacji: 2018-08-26 12:54
Ostatnia aktualizacja: 2018-08-27 14:53
Papież Franciszek modlił się za ofiary pedofilii
Papież Franciszek podczas przemówienia w świątyni Knock w Irlandii Fot. EPA/Aidan Crawley  

Papież Franciszek podczas wizyty w niedzielę w sanktuarium w Knock w północno-zachodniej Irlandii modlił się za ofiary pedofilii w kościele w tym kraju. Tysiącom wiernych mówił, że błaga Boga o przebaczenie za te grzechy, "za zgorszenie i zdradę".

Sanktuarium w Knock uważane jest za jedno z najważniejszych w Europie; przybywa tam ok. 2 milionów osób rocznie. W 1979 roku odwiedził je papież Jan Paweł II, nadając tamtejszemu kościołowi godność bazyliki.

Franciszek modlił się rano w Kaplicy Objawień, a następnie spotkał się z tysiącami wiernych zebranych wokół świątyni na modlitwie Anioł Pański.

Zwracając się do wiernych papież powiedział: - Niech Matka Boża miłosiernie patrzy na wszystkich cierpiących członków rodziny swego Syna. Modląc się przed jej figurą, zawierzyłem jej w szczególności wszystkie ofiary nadużyć popełnionych przez członków Kościoła w Irlandii. Po tych słowach rozległy się brawa.

- Nikt z nas - zapewnił - nie może uwolnić się od wzruszenia z powodu losów osób małoletnich, które doznały wykorzystania, zostały okradzione z niewinności albo odebrane matkom i opuszczone z bliznami bolesnych wspomnień. - Ta otwarta rana rzuca nam wzywanie, by być stanowczymi i zdecydowanymi w poszukiwaniu prawdy i sprawiedliwości. Błagam Pana o przebaczenie za te grzechy, za zgorszenie i zdradę dostrzegane przez wielu członków rodziny Bożej. Proszę naszą Matkę Najświętszą, by wyjednała uzdrowienie osobom, które zaznały nadużyć i umocniła wszystkich członków rodziny chrześcijańskiej w stanowczym postanowieniu, by nigdy nie pozwolić, aby takie sytuacje się zdarzały, a także o wstawiennictwo za nas wszystkich, by podążać po drodze sprawiedliwości we wszystkim, co dla nas jest możliwe - podkreślił papież.

Na zakończenie spotkania papież skierował pozdrowienie do wszystkich więźniów w Irlandii i zapewnił ich o swej modlitwie.

(pap)

Na zdjęciu: Papież Franciszek podczas przemówienia w świątyni Knock w Irlandii

Fot. EPA/Aidan Crawley

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

guciu
2018-08-27 14:51:32
Tak jest żeby nie był Biały Miś Biały Miś a potem Szary Siny Miś.
Winnych rowniez wykastrowac...
2018-08-26 22:44:10
Postawic Winnych przed Wymiarem Srawiedliwosci i domagac sie Wysokich Odszkodowan...!! A nie tylko "Obiecanki i Cacanki" przez... 2018 lat - a poprawy nie ma ??
Pedofile w kościele
2018-08-26 20:49:41
Polski kościół nie potępia pedofilii. Abp Depo nawet rodziców zgwałconych dzieci skazywałby na śmierć, a bp Michalik oskarża zgwałcone dzieci ...że zostały zgwałcone przez kapłanów. Polski kościół chroni pedofilów i ściga zgwałconych. Kościół Polski zabije papieża , bo ten coraz bardziej walczy z pedofilami.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ