Wtorek 31 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Tort o smaku mango prezentem na 82. urodziny papieża Franciszka

Data publikacji: 2018-12-17 23:18
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-17 23:18
Tort o smaku mango prezentem na 82. urodziny papieża Franciszka
 
Zdjęcie papieża Franciszka z młodzieżą widnieje na torcie przygotowanym z okazji jego przypadających w poniedziałek 82. urodzin. Tort – jak co roku – wysłano do Watykanu z położonej w pobliżu cukierni.

– Tort ma smak mango. Jajka i mleko pochodzą z gospodarstwa rolnego na terenie papieskiej rezydencji w Castel Gandolfo – poinformowali cukiernicy.

Co roku mistrz cukiernictwa Francesco Ceravolo z położonej koło Watykanu ulicy Borgo Pio przygotowuje dekorację na urodzinowym cieście dla Franciszka ze specjalnym przekazem odnoszącym się do aktualnych wydarzeń. Tegoroczny nawiązuje do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się z udziałem papieża w Panamie 23-27 stycznia, a także do synodu biskupów na temat młodzieży, który odbył się w październiku.

– Zrealizowaliśmy temat młodzieży i papieskiej podróży do Panamy także dobierając składniki. Wykorzystaliśmy egzotyczny owoc w kremie – wyjaśnił Ceravolo. Przypomniał, że w Krakowie podczas poprzednich Światowych Dni Młodzieży w przemówieniu powitalnym papież pytał tysiące młodych ludzi, czy można zmienić stan rzeczy.

– Odpowiedzią było jedno chóralne „tak”. Staraliśmy się w wybranym wizerunku przedstawić uśmiechniętego Ojca Świętego w centrum tych zmian – podkreślił cukiernik w rozmowie z dziennikarzami.

Przed rokiem na torcie widniał rysunek znanego rzymskiego artysty, twórcy murali Mauro Pallotty, przedstawiający papieża z teczką dźwigającego kulę ziemską.

(pap)

Fot. EPA/GIUSEPPE LAMI 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA