piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Świat > Odszkodowanie dla ofiar pedofila

Odszkodowanie dla ofiar pedofila

Data publikacji: 2015-09-21 20:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-18 02:47
Wywietleń: 1123 22770

Watykan zasugerował, że jest gotów zadośćuczynić ofiarom oskarżonego o pedofilię, zmarłego w sierpniu byłego nuncjusza apostolskiego na Dominikanie Józefa Wesołowskiego. Wyjaśniono, że roszczenia należy przedstawić najpierw na Dominikanie.

Rzecznik Watykanu, ksiądz Federico Lombardi oświadczył, że wraz ze śmiercią Wesołowskiego jego proces został umorzony. Był on najwyższym rangą dostojnikiem Kościoła sądzonym za pedofilię i pierwszym hierarchą postawionym za to przed trybunałem w Watykanie.

- Jeśli są inne otwarte kwestie, które można kontynuować, należy je przedłożyć władzom Dominikany - stwierdził rzecznik odnośnie żądań o odszkodowanie. Dodał, że władze te mogą takie wnioski ocenić, a następnie przekazać stronie kościelnej do rozpatrzenia. (pap)

Komentarze

Do poszkodowanych...,
Smialo.., gdyz Watykan Bank dysponuje kapitalem o wyokosci minimum 6 000 000 000 Euro ! !
2015-09-21 22:48:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”