niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Nielegalny pakt

Nielegalny pakt

Nielegalny pakt
Data publikacji: 2015-09-11 14:23
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:45
Wywietleń: 1076 19864

Przywódca Al-Kaidy, Ajman al-Zawahiri, zakwestionował legalność Państwa Islamskiego (IS) i jego przywódcy Abu Bakra al-Bagdadiego, ale oświadczył, że w miarę możliwości bojownicy Al-Kaidy dołączą do IS w walce z dowodzoną przez Zachód koalicją w Iraku i Syrii.

Po opanowaniu znacznych obszarów IS proklamowało tam kalifat. Stara się poszerzyć zakres swej władzy na Bliskim Wschodzie, stając się w tym regionie większym zagrożeniem niż Al-Kaida - wskazuje Reuters. W nagraniu audio zamieszczonym w internecie Zawahiri powiedział o IS: "Nie uznajemy tego kalifatu. Jednak mimo wielkich błędów popełnionych przez IS, gdybym był w Iraku czy w Syrii, współpracowałbym z nimi przy zabijaniu krzyżowców i sekularystów i szyitów, nawet jeśli nie uznaję ich państwa za prawowite, ponieważ sprawa jest od tego ważniejsza". Według Reutersa słowa te mogą wskazywać na formę pojednania.

Tymczasem IS dalej prowadzi walkę z innowiercami. Twierdzi, że wzięło Norwega i Chińczyka jako zakładników, i żąda okupu. Zdjęcia obu mężczyzn w żółtych więziennych kombinezonach zamieszczono w wydawanym przez IS czasopiśmie online "Dabiq". Podano też numer, pod którym kontakt może nawiązać "każdy, kto chciałby zapłacić okup". (pap)

Komentarze

Wezmy przyklad z Angli...,
Hmm.., gdybym byl w Iraku czy Syrii, wspolpracowalbym z nimi PRZY ZABIJANIU ( ! ) krzyzowcow i sekularystow i szyitow, nawet jesli nie uznaje ich panstawa...! A Politycy UE, narzucaja Nam przyjecie TEGO TYPU ludzi z Afryki ! Wystapmy wiec jak najszybciej z UE w taki sam sposob - jak to chce zrobic Anglia ! !
2015-09-12 08:39:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy