poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Napastnik z Wuerznburga był bojownikiem IS

Napastnik z Wuerznburga był bojownikiem IS

Napastnik z Wuerznburga był bojownikiem IS
Data publikacji: 2016-07-19 12:08
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1414 144771

Młody Afgańczyk, który w poniedziałek wieczorem (18 lipca) zaatakował ludzi siekierą i nożem w pociągu w Bawarii, a później został zastrzelony przez policję, był bojownikiem Państwa Islamskiego (IS) – obwieściła we wtorek (19 lipca) powiązana z dżihadystami agencja prasowa Amaq.

– Sprawca ataku w Niemczech był jednym z bojowników Państwa Islamskiego. Przeprowadził tę operację w odpowiedzi na wezwania do atakowania państw uczestniczących w koalicji walczącej z Państwem Islamskim – twierdzi Amaq w komunikacie opublikowanym online.

Uzbrojony w siekierę i nóż 17-letni Afgańczyk zaatakował pasażerów w pociągu regionalnym w okolicach Wuerzburga. Cztery osoby, w tym trójka turystów z Chin, zostały ciężko ranne, a jedna odniosła lżejsze obrażenia.

Afgańczyk przyjechał do Niemiec dwa lata temu bez rodziców i wystąpił o azyl. Od marca przebywał w ośrodku w Ochsenfurt koło Wuerzburga, od dwóch tygodni mieszkał w rodzinie zastępczej. Szef MSW Bawarii Joachim Herrmann powiedział we wtorek telewizji ZDF, że w mieszkaniu Afgańczyka znaleziono namalowaną własnoręcznie przez niego flagę Państwa Islamskiego. (pap)

 

Fot. EPA/Karl-Josef Hildenbrand

Komentarze

manipulacja idzie dalej
w międzyczasie i tak już wszyscy wiedzą jak media manipulują. Niemieccy politycy świadomie bagatelizują problem. Wczoraj niemiecki minister spraw wewnętrznych ogłosił że ten afgański terrorysta z pociągu "sam się zradykalizował". Za chwilę zaprzeczył mu szef policji który powiedział że chodzi tu o tzw. uśpionych bojowników którzy w każdej chwili mogą zaatakować. Krótko mówiąc jest wojna i trzeba się na to w Polsce przygotować.
2016-07-20 09:19:22
replay
Pewnie się zdenerwował że deseru czekoladowego nie dostał na podwieczorek ! Ubogacanie Niemców trwa a to dopiero początek gehenny jaką sprawiła im kanclerzyca Angela Merkel - promotorka herr Donalda !
2016-07-19 14:44:04
SZOK
Ojoj, niemożliwe, przecież wczoraj GW pisała, że pochodzenie napastnika jest nieznane (pomimo, że inne media dokładnie napisały, że chodzi o Afgańczyka). Kto nie zapewnia bezpieczeństwa obywatelom własnego kraju, działa na niekorzyść swojej ojczyzny - niby oczywiste, a jednak.
2016-07-19 12:04:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

60-lecie SM Śródmieście
Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy